Facebook Google+ Twitter

Izraelska armia usuwa dane oficerów z ofensywy w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 19:21

Izraelska armia usuwa dane oficerów, uczestniczących w ofensywie w Strefie Gazy - poinformował dziennik "Haaretz". Izrael obawia się, że żołnierze biorący udział w operacji będą odpowiadać przed międzynarodowymi sądami za ewentualne zbrodnie wojenne.

Według dziennika "Haaretz" izraelska armia z dokumentów usuwa nazwiska i inne szczegółowe dane oficerów. Na kilkanastu rozkazach, które zostały przedstawione w sądzie okręgowym w Beer Szewie, nazwiska i numery identyfikacyjne oficerów są zamalowane na czarno. Urząd cenzora zakazał też publicznie podawać dane żołnierzy uczestniczących w operacji w obawie, że ich ujawnienie może umożliwić postawienie ich przed międzynarodowymi sądami.

Amnesty International oskarżyła Izrael o zbrodnie wojenne, zabijanie cywilów i używanie podczas ofensywy bomb fosforowych. Human Rights Watch wezwała do przeprowadzenia miedzynardowego śledztwa w sprawie ewentualnych zbrodni popełnionych przez Izrael i Hamas.

Aby przeprowadzenie takiego śeladztwa było możliwe Autonomia Palestyńska uznała jurysdykcję Międzynardowego Trybunału Karnego do spraw zbrodni wojennych. Trybunał zdecyduje o ewentualnym wszczęciu dochodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.