Facebook Google+ Twitter

Izraelska armia walczy z Hamasem na ulicach Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 08:54

zraelska armia wkroczyła w głąb dzielnic mieszkalnych miasta Gaza. Dochodzi tam do ciężkich starć z bojownikami Hamasu. Palestyńskie służby medyczne podały, że rośnie liczba ofiar. Podczas 17-dniowej ofensywy życie straciło ponad 920 osób, 4200 odniosło rany.

Świadkowie donoszą, że izraelscy żołnierze toczą ciężkie walki z bojownikami Hamasu w gęsto zaludnionych dzielnicach Gazy. Słychać eksplozje, wiele budynków się pali. Do starć dochodzi też w innych częściach Strefy Gazy.

Premier Ehud Olmert groził wczoraj, że w Hamas uderzy "żelazna pięść", jeśli nie zgodzi on na izraelskie warunki zawieszenia broni. A te są dwa - wstrzymanie ataków rakietowych na izraelskie miasta oraz wstrzymanie przemytu broni do Strefy Gazy. Szef rządu dodał, że to jest test siły woli obu stron konfliktu. Izrael zamierza walczyć tak długo jak to konieczne, aby powstrzymać Hamas.

Liderzy Hamasu nie ustępują pod naciskiem Tel Awiwu. Kontynuują ataki rakietowe na izraelskie miasta. Wczoraj spadło na nie około 20 pocisków. Premier hamasowskiego rządu Ismail Hanije powiedział, że Gaza się nie podda, a jej zwycięstwo jest bliskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.