Facebook Google+ Twitter

Izraelska operacja militarna pogłębia kryzys humanitarny w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 13:08

Izraelska operacja militarna pogłebia kryzys humanitarny w Strefie Gazy. ONZ opublikowała dane na temat sytuacji 1,5 miliona Palestyńczyków, którzy od ośmiu dni są bombardowani przez izraelskie lotnictwo.

W izraelskich nalotach zginęło ponad 430 osób, a 2200 zostało rannych. Oenzetowskie agencje pomocowe poinformowały, że izraelskie lotnictwo w ciagu dnia przeprowadza ataki średnio co 20 minut, a w nocy bombardowania nawet nasila. Do tej pory zburzonych zostało 600 obiektów, w tym miedzy innymi drogi, infrastruktura, budynki rządowe, szkoły, meczety, posterunki policji.

Tragicznie przedstawia się sytuacja w służbie zdrowia. Brakuje leków, sprzetu medycznego i łóżek dla rannych. Zamknięte też są banki, bo brakuje w nich piniędzy.

Z danych ONZ wynika, że 250 tysięcy ludzi nie ma prądu. Woda dostarczana jest do mieszkań raz w tygodniu. A Palestyńczycy, których domy zostały zburzone, szukają schronienia w szkołach.

Z miedzynarodowej pomocy korzysta 80 procent mieszkańców Strefy Gazy. ONZ podał, że Izrael przepuszcza transporty z pomoca humanitarną. Dziennie do Strefy wjeżdża średnio 60 tirów z zaopatrzeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.