Facebook Google+ Twitter

Izraelski dron runął na ziemię podczas lotu eksperymentalnego

Izraelski dron zwiadowczy, nazywany Heron TP lub Eitan, roztrzaskał się podczas rutynowego eksperymentalnego lotu. Herony są uważane za maszyny kluczowe w potencjalnej konfrontacji z Iranem.

Eitan z około 30-metrową rozpiętością skrzydeł i 15-metrową długością może się mierzyć z Boeingiem 737. Jest to największa bezzałogowa  / Fot. Natan Flayer, domena publicznajednostka powietrzna w izraelskim arsenale militarnym. Dron używany przez izraelskie lotnictwo (IAF) jest produktem Israel Aerospace Industries Ltd.

Stracony Heron TP pozostawał w dyspozycji 210 Szwadronu w Palmachin. Wypadek nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Według Globes - Israel`s Business Arena powodem wypadku był czynnik ludzki. Błędu dopuściła się kontrola naziemna, źle określając parametry lotu. Dron roztrzaskał się niedaleko Moshar Yeolet w pobliżu Gedery.

"Glob" powołując się na swoje źródło, napisał: "Godne ubolewania wypadki przydarzają się czasami w trakcie lotów próbnych. Gorsze i bardziej tragiczne są przypadki awarii bezzałogowych lotów próbnych. W takim przypadku, oczywiście, nie ma ofiar ale incydent zostaje objęty ciągłym śledztwem."

Ewentualne operacje zbrojne Izraela przeciwko Iranowi zakładają użycie właśnie tych maszyn. Heron TP może pozostawać w powietrzu przez 36 godzin. Wyposażony jest m.in. w czujniki pozwalające na wykrywanie odpalonych rakiet. Jego ładowność, to ok. 1000kg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.