Facebook Google+ Twitter

Izraelski kurort ostrzelany rakietami

W poniedziałek rano wystrzelono pięć pocisków rakietowych w kierunku izraelskiego kurortu Ejlat nad Morzem Czerwonym. Jako źródło ataku podejrzewa się Egipt. Jeden pocisk trafił w Akabę w Jordanii.

W Ejlat nikt nie ucierpiał. Rzecznik policji zapewnił, że nie ma rannych, ani ofiar. Ataki w okolicach tego miejsca są rzadkością. Inna sytuacja jest jednak w Akabie, gdzie jedna rakieta typu Grad spadła na głównej ulicy, raniąc cztery osoby, w tym jedną ciężko. Domniemywa się, że pocisk poleciał za daleko, omijając swój główny izraelski cel. Takie informacje docierają od jordańskiego MSW.

Jak podaje tvn24.pl, komendant okręgowy policji Mosze Cohen w radiu izraelskim powiedział odnosząc się do półwyspu Synaj w Egipcie, że jest za wcześnie aby o tym przesądzać, ale są powody by przypuszczać, że strzelano z południa.

W odpowiedzi na tę sugestię, przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa zapewnił, że rakiety nie zostały wystrzelone z Egiptu argumentując to brakiem odpowiedniego przygotowania logistycznego i innych "podejrzanych" aktywności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.