Facebook Google+ Twitter

Izraelski rockman chce potwierdzić polskie obywatelstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 11:08

Znany izraelski muzyk rockowy Efraim Shamir chce potwierdzić swoje polskie obywatelstwo. W 1968 roku jako młody chłopak mieszkający w Bytomiu został wydalony z kraju. Dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim złożył wniosek o potwierdzenie obywatelstwa na ręce Wojewody Śląskiego.

Artysta powiedział, że głównym motywem do zrobienia tego kroku była tęsknota za Polską, a także chęć współpracy z polskimi artystami. Muzyk zaznaczył jednocześnie, że chce wrócić do swoich korzeni, choć nie jest to do końca takie proste. Przyznał, że kiedy wyjeżdzał z kraju był obrażony na Polskę. Wspomina, że jego przyjaciele zaufali wtedy władzy, która prowadziła antyżydowską politykę a nie jemu. "Wtedy zrozumiałem, że moja przyszłość jest ograniczona i że ja niczego nie zrobię już w Polsce" - dodał.

Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk zapowiedział, że wniosek zostanie rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu. Razem z muzykiem dokumenty planuje też złożyć jego przyjaciel z Bytomia, który z Polski wyjechał jeszcze w 1966 roku.

Do tej pory do wojewody wpłynęło 6 takich wniosków, z czego trzy zostały już rozpatrzone pozytywnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.