Facebook Google+ Twitter

Izraelski rząd chce łagodzić stosunki z UE i USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 11:42

Nowy rząd Izraela chce złagodzić rozbieżności z USA i Unią Europejską w sprawie dalszego procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Z tym związane są wizyty prezydenta Szymon Peresa w Stanach Zjednoczonych i szef dyplomacji Awigdora Liebermana w kilku stolicach europejskich.

Dziennik izraelski "Maariw" pisze, że Szymon Peres, podczas wtorkowego spotkania z prezydentem Obamą w Białym Domu, będzie przekonywał, że nowy premier Benjamin Netanjahu nie odstąpi od zasady dwóch państw dla dwóch narodów.

Niedawne wystąpienie szefa MSZ Awigdora Liebermana, podważającego tę zasadę, wzbudziło niepokój zarówno za Oceanem, jak i w Europie. Netanjahu odwiedzi Obamę 18 maja, a obecna misja Peresa ma przygotować go na to spotkanie.

Awigdor Lieberman udaje się jutro w podróż europejską, obejmującą Rzym, Paryż, Pragę i Berlin. Przypuszczalnie postara się złagodzić wymowę swoich deklaracji w sprawie zaostrzenia kursu wobec Palestyńczyków.

Wbrew wczesniejszym ocenom pozycja Liebermana wydaje się niezachwiana, gdyż wysuwane przeciw niemu zarzuty o korupcję nie mają pokrycia w rzeczywistości. Tak przynajmniej twierdzą wiarygodne źródła medialne.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.