Facebook Google+ Twitter

Izraelski żołnierz zastrzelił trzech Palestyńczyków

Żołnierz Sił Obrony Izraela zastrzelił trzech Palestyńczyków, którzy zbliżyli się do muru granicznego dzielącego Izrael od Strefy Gazy.

 / Fot. Justin McIntosh/You are free: to share, copy, distribute and transmit the work, to remix, adapt the work/Wikimedia CommonsDo zdarzenia, o którym poinformowała agencja informacyjna Reuters, doszło dziś rano na granicy izraelsko-palestyńskiej. Doniesienia o incydencie potwierdził rzecznik izraelskiej armii, który oświadczył, że zastrzeleni Palestyńczycy próbowali podłożyć na granicy ładunki wybuchowe.

Jak wynika z wiadomości tekstowej przesłanej przez rzecznika Demokratycznego Frontu Wyzwolenia Palestyny (DFLP) do jednego z reporterów agencji Reuters, jeden z mężczyzn był członkiem Frontu i "został zabity podczas wykonywania misji wojskowego skrzydła organizacji".

Słowom izraelskiego rzecznika oraz przedstawiciela DFLP zaprzecza relacja palestyńskich medyków, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Ich zdaniem postrzeleni Palestyńczycy byli nieuzbrojonymi rybakami z pobliskiej wioski.

Do podobnego incydentu doszło w zeszłym miesiącu w okolicach miasta Nablus. Jak informował wtedy Wprost, izraelscy żołnierze zastrzelili Palestyńczyka, który - trzymając butelkę - zbliżał się do nich na przejściu granicznym z Zachodnim Brzegiem Jordanu. Miał on rzekomo nie usłuchać rozkazu zatrzymania się na punkcie kontrolnym.

Zobacz także:
Izrael wezwał USA do siłowego rozwiązania kwestii irańskiej
Iran powiesił izraelskiego szpiega
Palestyna i Izrael wznowią rozmowy pokojowe
Amerykańsko-izraelska recepta na pokój: burzyć i wysiedlać

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ech
  • ech
  • 27.03.2011 21:05

Izraelu, nigdy nie powinieneś był powstać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywatel
  • Ja Obywatel
  • 18.02.2011 08:33

Potępiam holokaust ale nie zgadzam się z tym aby holokaust stanowił wytłumaczenie wszelkich zbrodni popełnianych na arabach w tym szczególności na Palestyńczykach przez Izrael. To o czym słyszymy w ostatnich czasach może spowodować bardzo poważne zaostrzenie konfliktu Izraelsko - Arabskiego. Społeczność międzynarodowa musi się bardzo poważnie nad tym zastanowić tym bardziej jak doskonale wiemy Izrael posiada broń nuklearną, która w razie konfliktu może użyć.
Ciekawi mię bardzo to, że Stany Zjednoczone nie wpisały Izraela na listę tych "złych państw" bo i przecież tam też jest szereg nieodpowiedzialnych polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
:)
  • :)
  • 17.02.2011 21:54

jeszcze troszke i zbrodniarze zostaną zmieceni z mapy świata i ich stopy nie będą chodzić po naszej ziemi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wielebor
  • Wielebor
  • 17.02.2011 17:42

a świat milczy i będzie milczał na tych bandytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.