Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10001 miejsce

Izraelskie roboty zmienią oblicze pola walki? (wideo)

Roboty z Izraela zmienią oblicze pola walki? Póki co znalazły zastosowanie w 30 krajach świata. Można je rzucać niczym granat, umieją wspinać się po schodach oraz transmitować ważne dane do pozostających poza centrum działań żołnierzy.

 / Fot. materiały prasoweRoboty Roboteam podbijają kolejne rynki, a dyrektor generalny firmy twierdzi, że dostaje masę listów od żołnierzy, którzy piszą, by mu podziękować za ratujące życie maszyny. Zaprojektowane w Izraelu i wyprodukowane w USA roboty mogą być poszerzane o szereg dodatków: od pistoletów po czujniki gazu. Wyważają drzwi i usuwają bomby.

Dziś są na wyposażeniu 30 krajów, m.in. USA, Izraela, Wielkiej Brytanii czy Tajlandii. Jak twierdzą ich twórcy, przewaga tych robotów nad konkurencyjnymi polega m.in. na tym, że mogą być przenoszone przez człowieka, ich cena jest o połowę niższa, a sterowanie jest proste jak gra na konsoli.

Europa wciąż nie ochłonęła jeszcze po paryskich zamachach. Niewykluczone, że takich robotów będziemy potrzebować coraz więcej.

Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.