Facebook Google+ Twitter

izraelskie samoloty bombardują Strefę Gazy: Giną kolejni Palestyńczycy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-25 10:01

Izraelskie samoloty zbombardowały tunele przemytniczne w Strefie Gazy na granicy z Egiptem. Trzech Palestyńczyków zginęło.

Izrael odpowiedział w ten sposób na ostrzał moździeżowy pustyni Negev na południu kraju. Był to pierwszy od ponad miesiąca zbrojny incydent między Izraelczykami a Palestyńczykami.

Wczoraj izraelscy żołnierze jako pierwsi otworzyli ogień do Palestyńczyków, znajdujących się w pobliżu muru oddzielającego Gazę od Izraela. Trzech rannych Arabów przewieziono do szpitala. Krótko po tym Palestyńczycy wystrzelili w kierunku Izraela dwa pociski moździeżowe. Jeden żołnierz został lekko ranny. W odpowiedzi izraelskie lotnictwo zbombardowało tunele przemytnicze, biegnące pod granicą Strefy Gazy i Egiptu. Według palestyńskich źródeł, zginęło trzech mężczyzn pracujących w podziemnych przejściach.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu już dawno zapowiedział, że armia będzie odpowiadała na każdy ostrzał, przeprowadzony ze Strefy Gazy. To palestyńskie terytorium od ponad dwóch lat jest prawie całkowicie odcięte od świata. Palestyńczycy pod granicą z Egiptem wykopali około tysiąca tuneli, którymi przerzucają głównie żywność, przedmioty codziennego użytku, paliwo oraz broń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.