Facebook Google+ Twitter

Izraelskie wychowanie?

Niedawno w internecie pojawił się filmik, który jest relacją z wycieczki uczniów izraelskiej szkoły średniej do Polski. Wzbudził on niemałe poruszenie pośród internautów. Nic dziwnego, skoro pokazuje on co żydowska młodzież myśli o Polsce.

Kadr z filmu nakręconego przez uczestnika wycieczki do Polski. / Fot. Wrzuta.plZaczyna się całkiem niewinnie - grupka izraelskich licealistów przygotowuje się do wycieczki mającej na celu przybliżenie im Holokaustu. Wyrażają dumę ze swojej narodowości, z tego kim są. Przedstawione zostają emocje związane z ich pierwszym lotem samolotem. Kłuje w oczy jedynie hasło rzucone przez jedną z dziewczyn - "Nigdy nie wybaczymy, nigdy nie zapomnimy".

Wszystko się zmienia w momencie, kiedy nauczyciel owych licealistów zapowiada, że w wycieczce towarzyszył im będzie agent Mossadu, który będzie uniemożliwiał im kontakt z lokalną społecznością. Po przylocie do Warszawy ww. agent przeprowadza z młodzieżą krótkie szkolenie. Z jego ust padają szokujące słowa - "Jeśli usłyszycie eksplozję, połóżcie się w przejściu tak szybko jak jest to możliwe".

Kolejna scena - dwie dziewczyny zostają zapytane przez grupkę miejscowych skąd pochodzą (oczywiście w języku polskim) po czym oburzone stwierdzają, że zostały nazwane małpami i dziwkami. W dalszej części filmu padają mocniejsze stwierdzenia - funkcjonariusze Straży Granicznej porównywani są do żołnierzy SS, a Polska zostaje wprost nazwana wrogim krajem. Uczniowie są również oburzeni tym, że pracownik hotelu uciszył ich, z powodu zakłócania ciszy nocnej - uznają to za przejaw antysemityzmu.

Paranoja?


Wszyscy bohaterowie filmu uznają wszystko, co ich spotyka za antysemityzm. Dostrzegają to również wierni komentujący materiał na popularnym portalu smog.pl.

"Jaki KIT oni swoim dzieciom wciskają !!! MASAKRA że w Polska jest dla nich zagrożeniem na każdym kroku i nie Tylko POLSKA"
"Nic dziwnego, że ich nienawidzą, sami na to pracują"
"Niezłe pranie mózgu im robią. Chyba zostanę antysemitą, tak dla zasady"

To tylko niektóre z wypowiedzi umieszczonych na ww. portalu. W pozostałych przeważają komentarze o zabarwieniu antysemickim.

Czy powinniśmy reagować?


Moim zdaniem, jest to indywidualna sprawa każdego z nas. Niektórzy zareagują emocjonalnie i napiszą antysemicki komentarz. Jeszcze inni poddadzą analizie materiał w postaci filmu. Swoją drogą nie popieram, ale i nie dziwię się tym pierwszym. Wielu z nas podobnie by zareagowało, gdyby usłyszało, że Polska jest krajem pełnym neonazistów, którzy tylko czekają aby zabić jakiegoś Żyda. To przykre, że izraelskie wychowanie stwierdza jednoznacznie, że Polska - która przez wiele wieków dawała Żydom schronienie - jest narodem wrogim. No, ale cóż, na siłę tego na pewno nie zmienimy.

Film w całości można obejrzeć pod adresem:


adam.owczarz.wrzuta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Panie Tomaszu,
Kady kij ma dwa konce.
bardzo latwo jest osadzac, trudniej szukac rozwian.
Nie zamierzam wchodzic w dyskusje na temat "zydowskiej polityki" wobec Palestynczykow, bo widze ze Pan ma juz na ten temat wyrobione zdanie. Moje jest odmiene.
A oburza mnie sposob wyrazania opinii .. pt. "powinni wprowadzic wizy" itd..
Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołóż do tego jedną krótką historię palestyńską. Bo palestyńczyków ginie tam około dziesięciokrotnie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz młody rację wiesz jak Ciebie wychowują a więc dowiedziałeś się jak wychowują w większości Izraelitów.
Gdy na lotnisku wylądują z młodzieżą żydowską, 3 pasażerskie samoloty, Izraelski, jakiś wynajęty i polski. Gdy zasłonią wszelkie napisy po wyglądzie wewnętrznym poznam polski samolot. Tak będzie zdewastowany. O czymś to świadczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szukałem, nie znalazłem :( ale wyobrażam sobie resztę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.07.2010 17:43

To chyba jest tylko część filmu... Czy jest w sieci dalszy ciąg?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Natalio, pisząc, że oburza Panią to, że uważam się za człowieka światłego i wyrażam takie opinie na forum publicznym, zgadza się Pani jednocześnie, że czyny izraelskie w Palestynie są zbrodniami przeciwko ludzkości, bo nie treść mojego komentarza Panią oburza, ale fakt, że go napisałem. I teraz pozostaje mi zadać pytanie: dlaczego? Dlaczego oburza Panią świadczenie o prawdzie? W 2009 roku podczas izraelskich nalotów, zbombardowana została grupa palestyńskich studentów, którzy zgromadzili się w jednym miejscu, oczekując na transport do domu. W Gazie, w wyniku tych nalotów zostały zniszczone wszystkie niemalże budynki użyteczności publicznej włącznie ze szkołami, czy posterunkami policji. Izraelscy żołnierze, w odpowiedzi na kamienie ze strony palestyńskich dzieci, strzelają do nich z broni palnej. Burzone są palestyńskie domy, w setkach tysięcy liczyć można ofiary izraelskiej inkwizycji, wliczając w to ofiary śmiertelne, ciężko okaleczonych, wysiedlonych i wykluczonych. Mam wyliczać dalej? Przynajmniej raz na trzy dni, w światowych mediach pojawia się informacja o kolejnym incydencie z udziałem izraelskich żołnierzy.

Wydawać by się mogło, że Żydzi mają bardzo krótką pamięć... Zamykają Palestyńczyków w gettach i do tego motywują to tym samym, czym Niemcy motywowali mordy i prześladowania na Żydach - czyli ochroną swoich obywateli przed robactwem, jakim wtedy dla Niemców byli Żydzi, a dziś dla Żydów są Palestyńczycy. Wiem - dosadnie, ale nie mogłem tego inaczej ująć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Natalio, zgadzam się w kwestii wspomnianego przez Panią tytułu - proszę jednak zwrócić uwagę, że bardzo szybko został on skrytykowany przez komentujących.
Przypomnę - cytowane przeze mnie opinie wyrażają poglądy światłych obywateli Izraela na temat indoktrynacji młodzieży, obywateli, którzy są takim stanem rzeczy zafrasowani. Podkreślałam, że indoktrynacja ma miejsce również po drugiej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszyscy sie oburzaja.. a inny artykul wiadomosci24 nosi tytul
"Dla Polakow ulice, dla Zydow kamienice" sugerujac... no wlasnie.. co on wlasciwie sugeruje?!
Czy to tez nie jest skandal?
"Hańba. Wizy powinni im wprowadzić i to takie, żeby nie mieli możliwości ich nigdy dostać (jak my w USA). Państwo izraelskie przeinacza historię tak, by pasowała do syjonistycznej wizji świata, w której Żydzi byli gnębieni przez wszystkich, co prawdą nie jest i nigdy nie było. Tylko w taki sposób bowiem mogą usprawiedliwiać popełniane przez siebie zbrodnie przeciwko ludzkości, których dopuszczają się w okupowanej Palestynie.
"
to tez wynik propagadny.. tyle ze po przeciwnej stronie
ja jestem oburzona faktem, ze ludzie wypowiadajacy takie opinie uwazaja sie a swiatlych i dziela sie tymi opiniami na forum publicznym

A bledy w wychowaniu trzeba naprawic, zamiast isc dalej droga wzajemnej nienawisci, ktora swoje zrodlo ma nie w historii przeciez, ale w przeprowadzanej na obu stronach propagandzie jesce z czasow zimnej wojny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hańba. Wizy powinni im wprowadzić i to takie, żeby nie mieli możliwości ich nigdy dostać (jak my w USA). Państwo izraelskie przeinacza historię tak, by pasowała do syjonistycznej wizji świata, w której Żydzi byli gnębieni przez wszystkich, co prawdą nie jest i nigdy nie było. Tylko w taki sposób bowiem mogą usprawiedliwiać popełniane przez siebie zbrodnie przeciwko ludzkości, których dopuszczają się w okupowanej Palestynie.

Swoją drogą, ciekaw jestem, czy ta "młodzież" wie, że ponad połowa wszystkich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata była Polakami?!

Pani Lucyna napisała: "Antysemityzm wielu Polaków to nie wymysł wychowawców Izraelskiej młodzieży"... A ja mówię: antypolonizm Żydów znany jest od dziesięcioleci i też nie jest to moim wymysłem. Ja uważam się za "Polaka na wyższym poziomie moralnym" i jako taki jestem bardzo, ale to bardzo oburzony treścią filmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Marto !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.