Facebook Google+ Twitter

Izzie Naylor i jej debiutancka EPka Shaterproof

Izzie Naylor to osiemnastoletnia piosenkarka z Wielkiej Brytanii. Kilka miesięcy temu wydała swoją pierwszą EPkę Shatterproof, piękną, melancholijną przeplatankę pop, trochę w stylu Taylor Swift czy Niny Nesbitt. Tylko trochę.

Fot. Internet / Fot. Archiwum Izzie NaylorPłytka ta to zestaw pięciu piosenek, trzech uptempo i dwóch ballad, które w zestawieniu ze sobą tworzą zgrabną całość. Oczywiście jest to muzyka lekka i przyjemna, ale nie nazwałbym jej łatwą. Wystarczy posłuchać tytułowego na poły folkowego nagrania Shaterproof, by zrozumieć, że mamy do czynienia z czymś więcej niż jeszcze jedną śpiewającą nastolatką.

Magicznie brzmiąca piosenka Battles zabiera nas w świat elfów i syren, gdzie wszystko jest możliwe, bo wszystko jest cudowne. Piosenki Missing, Remember i Catch You są bardzo chwytliwe, z ładnie folkowo, mumfordandsonsowsko prującymi gitarami, i skocznym rytmem. Ogólnie cały album to taka wędrówka w krainę mlekiem i miodem płynącą, krainę nieziemskiej łagodności, baśniowego, onirycznego świata.

 / Fot. screen z youtubeMnie najbardziej podoba się tytułowy kawałek (chociaż to grzech nazywać taki piękny utwór "kawałkiem", więc chyba się z tego określenia wycofuje...), ma on w sobie jakąś sentymentalną ponadczasowość, odrobinę LanaDelReyowskiej nostalgii. Jednak nie ciemnej, nie desperackiej, a raczej jasnej, świetlistej, pełnej nadziei. Nie Born To Die, raczej Born To Shine.

Izzie Naylor posiada magiczny anielski głos, który wpasowuje się cudownie do jej łagodnej muzyki. Niedawno młoda artystka nagrała swoją wersję piosenki "Style" Taylor Swift (zresztą Izzie scoverowała chyba wszystkie utwory tej gwiazdy...), i wielu słuchaczy myślało że to jest akustyczna wersja śpiewana przez Taylor! Coś jest na rzeczy. Nie tylko dlatego że Naylor rymuje się z Taylor...

Dla mnie Izzie Naylor to coś więcej niż piosenkarka zapatrzona w swoją idolkę. Piosenki na Shaterproof mają w sobie ten charakterystyczny sznyt świeżości i zapowiadają świetlaną przyszłość dla młodej Angielki.Kup: Izzie Naylor na iTunes

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.