Facebook Google+ Twitter

J. Kaczyński: 13-latki wytrzymywały tortury gestapo, a Niesiołowski sypał od razu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 09:36

- Trzynastoletnie dziewczynki w zderzeniu z Gestapo wytrzymywały potworne tortury, więc nie ma tutaj o czym mówić - powiedział w Sygnałach dnia" Jarosław Kaczyński pytany o zarzuty wobec wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego, którego posądził o "sypanie kolegów" na pierwszym przesłuchaniu.

Podczas wczorajszej debaty na temat odwołania Bronisława Komorowskiego z funkcji marszałka Sejmu Niesiołowski komentował wystąpienie Kaczyńskiego. W pewnym momencie prezes PiS powiedział: - Mogę tu przynieść pewną książkę i troszkę ją poczytamy publicznie. Będzie pan bardzo czerwony. Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób to naprawdę fatalna sprawa" - powiedział J.Kaczyński.

Jarosław Kaczyński miał na myśli publikację IPN-u autorstwa Piotra Byszewskiego "Działania SB wobec organizacji Ruch". Jest w niej m.in. opis śledztwa prowadzonego w 1970 r. przez Biuro Śledcze MSW PRL przeciwko organizacji niepodległościowej "Ruch", w której kierownictwie zasiadał Niesiołowski.

W wypowiedzi dla portalu tvn24.pl oskarżeniom Kaczyńskiego zdecydowanie zaprzecza poseł Andrzej Czuma, który był członkiem "Ruchu" podobnie jak Niesiołowski. - Stefan Niesiołowski na nikogo nie donosił. To, co mówi Jarosław Kaczyński, to kłamstwo. Wyrywkowo traktuje publikację - mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl Czuma. - Stefan Niesiołowski tak samo jak ja uhonorowany został przez komunistów wyrokiem siedmiu lat więzienia. Takich wyroków nie dostawali ludzie sypiący w śledztwie - podkreślił Czuma.

Jego zdaniem fałszywe oskarżenia Kaczyńskiego, biorą się stąd, że on sam nie ma za sobą aktywnej działalności niepodległościowej. - Był jedynie asystentem Jacka Kuronia i śmiał się z postulatów niepodległościowych. Teraz chciałby zatrzeć swoją przeszłość, opluwając innych. Historia zna już takie przypadki. To smutne i żałosne - powiedział Czuma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.