Facebook Google+ Twitter

J. Kaczyński: dziś warto używać słowa lewica, a nie postkomunizm

Pierwszy dzień II fazy kampanii wyborczej był dla Jarosław Kaczyńskiego bardzo pracowity. Po wizycie w sądzie (w sprawie, jaką wytoczył kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego), późnym popołudniem były premier spotkał się z wyborcami w Szczecinie.

Jarosław Kaczyński na wiecu w Szczecinie / Fot. Paweł MajchrzakMożna by się zastanowić, dlaczego jako pierwsze miasto po I turze wyborów prezydenckich Jarosław Kaczyński wybrał właśnie Szczecin. Pierwszym z powodów na pewno był stosunkowo słaby wynik prezesa PiS w województwie zachodniopomorskim (niespełna 25 proc. głosów przy ponad 49 proc. Bronisława Komorowskiego i niespełna 18 proc. Grzegorza Napieralskiego). Drugim może być fakt, że Szczecin to rodzinne miasto przewodniczącego SLD, Grzegorza Napieralskiego, a to o głosy lewicy przez najbliższe dwa tygodnie toczyć się będzie bój.

Śpiewający politycy PiS... / Fot. Paweł MajchrzakJarosław Kaczyński na spotkanie przybył znacznie spóźniony, jak tłumaczył - przez obecność w sądzie. Czas oczekiwania na swojego kandydata wyborcom umilali politycy Prawa i Sprawiedliwości: Tadeusz Cymański, Joachim Brudziński i Leszek Dobrzyński, którzy przez niemal dwie godziny... śpiewali pieśni patriotyczne na scenie ustawionej na Wałach Chrobrego.

Prezes PiS podczas wiecu zarzucił rządowi Platformy Obywatelskiej, że jest winien upadku wielkich zakładów w regionie, takich jak Z.Ch. Police czy szczecińskiej Stoczni. Kaczyński ... i dyrygujący tłumem Joachim Brudziński. / Fot. Paweł Majchrzakprzekonywał, że w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości region prężnie się rozwijał, dziś z kolei wyraźnie podupada, oraz że ma on gotowy plan jak ten stan zmienić. - Marzy mi się, żeby w latach 20. Niemcy szukali zatrudnienia w Szczecinie - mówił ze sceny przy aplauzie zebranych na Wałach Chrobrego.
 / Fot. Paweł Majchrzak
Jarosław Kaczyński zrobił też duży ukłon w stronę lewicy i jej elektoratu. - Niektórzy mówią, że jesteśmy (PiS - przyp.autor) lewicowi. Może po trosze jesteśmy. Dziś zresztą warto używać tego słowa - lewica, a nie postkomunizm. Ja od dziś będę mówił właśnie lewica, nie będę używał tego drugiego pojęcia - przekonywał.

Nie zabrakło również drobnych uszczypliwości w stronę konkurenta. -Ja w przeciwieństwie do pewnego innego polityka wiem co to jest PKB, co to jest dług publiczny, budżet. I to od wielu, wielu lat - żartował Jarosław Kaczyński.

Po spotkaniu prezes Prawa i Sprawiedliwości pojechał do katedry, by złożyć kwiaty na grobie zmarłego biskupa seniora Zygmunta Kamińskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Sam sobie Pan przeczy;),to Panu coś przeszkadza.Proszę "nie chodzić"-i po kłopocie;)
Ps.Jakie śmieci Panu przeszkadzają?Przeciwne Pis?;))))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na tej samej zasadzie ktoś może zaśmiecać ulicę, a jak pani Annie to przeszkadza to w końcu nie musi po niej chodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Witoldzie,nie musi Pan czytać moich komentarzy ,oraz zaśmiecać portalu swoimi zdawkowymi wpisami ,które zazwyczaj nie zawierają treści merytorycznych.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że wybory nie skończyły się na pierwszej turze, widok polityków podlizujących się Napieralskiemu bezcenny.

Przy okazji żarcik z netu:

Jak będzie nazywać się PiS po wyborach?

-- Lewo i Sprawiedliwość (LiS)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Anno Krajewska. To nie kabaret tylko portal dziennikarstwa obywatelskiego. Rozumiem, że w takich tytułach prasowych jak 'NIE' nie może się Pani już wyżyć, ale to nie powód aby zaśmiecać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ie głosuję na Kaczyńskiego,gdyż mam poważne obawy ,iż człowiek ten jest bardzo niebezpieczny dla szarej masy obywatelskiej.
@Wolę oglądać ruski księżyc niż rozgwieżdżone niebo Gruzji;).
@Nie zagłosuję na Kaczyńskiego,bo nie jest przystojnym brunetem,robi złe wrażenie na scenie międzynarodowej,wszyscy Polacy szydzą z niego,nie gra fair play(po polsku-jest zwykłym oszustem) w polityce ,nie ma silnego charakteru (jest jak kameleon).
Jego program jest niezrozumiały i nieakceptowany dla szerokich mas.
Jego partia(bardzo osłabiona) przywłaszczyła sobie nasze publiczne pieniądze na swoje fanaberie wyborcze.
@I te nasze ubóstwo zawdzięczamy Pis(mam pewne obawy ,czy te ubóstwo istnieje).
@Wszystkie znaki na niebie i ziemi ostrzegają nas przed Kaczyńskim-"cubanizmem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lewica zawsze kojarzyła się z komuchami, przecież to pozostałości PZPR-u, które powoli zaczynają się wykruszać.
Stąd też słowa Pana Kaczyńskiego w moim mniemaniu miały zobrazować przemianę SLD z tej komunistycznej lewicy na tę bardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

teraz komuchy to lewica ? :)
pewnie tylko do wyborów a później Pan Jarosław wróci do starych nawyków, człowieka nie da się zmienić w dzień lub dwa więc z dwojga złego wolę gapowatego p.Komorowskiego niż fałszywego p.Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pierwszym rzędzie obok Joanny Senyszyn :D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.