Facebook Google+ Twitter

Ja bym to zrobiła dokładniej

Ponieważ PiS zapowiada ostateczne oczyszczenia kraju z symboli panowania komuchów, zapowiedzi w dzisiejszych doniesieniach prasowych wydają mi się zgniłym kompromisem.

Ja bym jednak była bardziej radykalna. Nie rozdrabniałabym się na jakieś poszczególne ulice, tablice, popiersia czy nazwy szkół, bo zawsze może coś umknąć uwadze czyścicieli. Dlatego proponuję:

1. Wynajęcie za drobna opłatą od pana Putina kawałka terytorium Syberii, gdzie wywiezie się wszystkich umaczanych w komunizm, czyli każdego - krakowskim targiem - od 40. roku życia wzwyż. Bo, biorąc pod uwagę niejakie braki młodych rąk do pracy, ktoś musi zostać aby dokonać reszty dekomunizacji.

2. Reszta populacji łącznie z poczętymi (mają wszak takie same prawa obywatelskie) i tymi pod respiratorami (którzy godnie umrzeć nie chcą) zajmie się czyszczeniem kraju ze śladów działalności komuny.

Należy więc: wyłączyć elektrykę, bo ją kochał Lenin, spalić biblioteki bo to komuchy pozakładały nawet na wsiach punkty czytelnicze, nakazać zapomnieć wszystkim poniżej wikarego umiejętności czytania i pisania, przywrócić całą ziemię klasztorom, a ziemi wolnych najmitów i ratajów do roboty, zrównać z ziemią Nową Hutę, przywrócić stan totalnej ruiny w Warszawie - bo jednym z głównych haseł komuny było "cały naród buduje swoja stolicę".

Następnym bezczelnym działaniem komuchów było budowanie "tysiąca szkół na tysiąclecie" bo mimo swobody aborcji naród się komuchom podlizywał i rozmnażał. Wyburzyć, zamknąć, rozpędzić na cztery wiatry.

Jeżeli jeszcze coś zostanie, będzie przedmiotem szczegółowych procesów oczyszczających w wykonaniu najgorliwszych dekomunizatorów. Którzy po zakończeniu dzieła pozbierają komunistyczne medale i inne odznaczenia przyznawane niesłusznym ludziom za niesłuszne działanie, przetopią je w dymarkach i postawią sobie pomnik. W Toruniu.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Tfu, prawie 20 lat. Że też nikt mnie nie poprawił ;)
No więc od upadku komunizmu minęło już prawie 20 lat. To naprawdę masa czasu na posprzątanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani, tylko że te zmiany, które faktycznie miały sens, już zrobiono. Od upadku komunizmu minęło już w końcu prawie 30 lat. Usunięto już ulice Stalina, czy Marchlewskiego, zdjęto pomnik krwawego Feliksa z jednego z najważniejszych placów Warszawy. I tu zaczyna się dla niektórych problem. Bo co teraz mają zrobić Ci, którzy chcieliby się wykazać? To zaczynają się czepiać np. Brzechwy.
Swoją drogą to trochę przypomina właśnie komunistyczne, porewolucyjne doszukiwanie się wszędzie wrogów - usunęliśmy już tych, to zabieramy się za następnych. To oni mówili, że jak ktoś jest niewinny, to może spać spokojnie. A potem niszczyli, a to bogatych chłopów - że kułacy, a to przedsiębiorców - że badylarze, a to inteligencję (określenia łżeelity, czy wykształciuchy bardzo by im się z pewnością spodobały).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z Bolkiem i Lolkiem, Koziolkiem Matołkiem, Tytusem Romkiem i Atomkiem. Dokąd ich? Z nami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam wrażenie, że ten tekst jest odbierany jako wyraz frustracji - przez młodszych, wywołuje zdziwienie – u nieco starszych i akceptację (z elementami humoru) przez jeszcze starszych.
Niektóre „miedzypokoleniowe” próby tłumaczenia poglądu Jadwigi są skazane na niezrozumienie i atak lub kpinę. Bo jak wytłumaczyć, że ktoś, kto urodził się w latach od (np.) 1939 – do 1960 nie był przeciw lub chociaż nie mógł wtedy stać „z boku”, bo nawet nie wiedział, że jest coś „obok”, a być "przeciw", to burzyć to, co się robi. Wszystko było komuną. Teraz łatwo oceniać, ale tylko ci, co mieli okazję wyjechać lub mieć jakiś inny kontakt ze światem mogli sobie pozwolić na komfort wyobrażania sobie, jak wygląda świat bez komuny.
@benio dobrze to ujęła.
Nie jest winą @blondi, że „bierze [ją] furia” czytając ten tekst. To przecież dobrze. Ona chce żyć w normalnym kraju. Czy to krytykujemy, czy nie, teraz jest duuużo normalniej.
@Przemek „pracowałby dla dobra Polski”. W tym problem – i za to zostałbyś przez PiS potraktowany jak kapuś. Bo to, co dla Ciebie byłoby wtedy „dobrem Polski” dla nich dziś jest dobrem komuny, a więc takie podejście naraziłoby Cię dzisiaj na represje .
Ci, co teraz mogą się nie bać, a żyli w czasach komuny, to tacy, co nie robili dokładnie NIC, i o tym wiedzą. Masz rację Przemku, że jesteśmy „ofiarami historii”. Ale spytam: Ty nie jesteś? Jesteś, ale innej! Mam nadzieję, że tej lepszej, tego Tobie i sobie życzę.
Dla mnie tekst Jadwigi to nie absurd, a jedynie przestroga i Jej odruch samoobrony (tylko bez skojarzeń partyjnych!!!) na wprowadzane teraz, a znane już z doświadczenia mechanizmy inwigilacji i manipulacji społeczeństwem.
Czy tak się dzieje? Młodzi Polacy odpowiadają nogami. Tutaj im mówią, że wszystko jest dobrze, jest coraz lepiej, a będzie jeszcze lepiej. Zwłaszcza walka z bezrobociem się udaje. To dlaczego wyjeżdżają i ściągają rodziny? Dla szmalu? Jak wyjadą, to przekonają się, że to nie wszystko, ale niejednemu ciarki przechodzą na myśl, by wrócić i przeżywać dzień za dniem nie posuwając się do przodu. No, ale dzięki lustracji zwolni się jeszcze więcej etatów (dwa sukcesy w jednym).
Ostrze retoryki nie zadaje tu ciosów na oślep, bo tej postkomunistycznej czystki nie wymyśliły krasnoludki. To ona jest przeprowadzana „na oślep”. A na to można odpowiedzieć tylko sprzeciwem, jak czyni wielu ludzi, w tym Jadwiga. Ale można też siedzieć cicho – na wszelki wypadek, gdyby czasy się zmieniły. Nie wiadomo przecież, kto kiedyś będzie oceniał dzisiejszą rzeczywistość i nas. Oby nie jako TW , czy OZI, już lepiej jako „ofiary historii”.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus w imieniu Ziętka, Brzechwy, Waryńskiego i innych sprawiedliwych, którzy padną ofiarą głupoty beneficjentów IV RP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absurdy obecnej władzy do takich absurdów właśnie prowadzą. Taki był moment historyczny i chyba warto teraz patrzeć do przodu. Wszystkie decyzje braci K. sprowadzają się do tego, by całemu światu ogłosić, że oni byli jedynymi sprawiedliwymi. eh. Plus dla autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no nie obracajmy tego w kabarecik. Wiadomo, że misiowi Uszatkowi nic nie grozi. Choć na youtube jest wersja misia uszatka w wersji znarkotyzowany bezczel. Brzechwa to jakieś wynurzenie świrów z LPR. Nie popadajmy w paranoję, bo się przegrzejemy. Margines i skrajność nie ma głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KIrólowo!!!!!! J23 znowu nadaje!!!!!! :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się z Jadwigą zgadzam. Widocznie mamy podobne poczucie humoru i zbliżony poziom irytacji wywołany obecną sytuacją.
Jadwigo, zapomniałaś jeszcze o Misiu Uszatku. Tyle lat na ekranach TV? Na pewno współpracował z SB!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gordonie - strasznie smutny z Ciebie człowiek. Ale cierpliwości - życie jest wesołe i sam się o tym jeszcze przekonasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.