Facebook Google+ Twitter

"Ja Ci pieniądze, Ty mi rękę". Moda na fikcyjne małżeństwa w Polsce

Cudzoziemiec, aby nabyć obywatelstwo polskie, musi posiadać wymagane zezwolenie i pozostawać co najmniej 3 lata w związku małżeńskim zawartym z polskim obywatelem. Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na wymianę "Ja Ci pieniądze, Ty mi rękę"

Jak podaje „Rzeczpospolita" z 10 marca 2010, warszawscy urzędnicy obserwują coraz częściej z problemem "papierowych małżeństw". Prokuratury na Ochocie i w Pruszkowie zakończyły właśnie dwa śledztwa dotyczące gangów zajmujących się poszukiwaniem w zamian za pieniądze narzeczonych dla cudzoziemców. Do pięciu lat więzienia grozi osobom, które uczestniczyły w procederze zawierania nielegalnych małżeństw.

Ofiarami gangsterów padają najczęściej kobiety o niskim statusie społecznym. Na Mazowszu w zamian za pieniądze można wziąć ślub z Ukraińcem, Wietnamczykiem, Chińczykiem czy Nigeryjczykiem. Barierą nie jest brak znajomości języka, a nawet samego kandydata na męża.

„Polowanie” z reguły rozpoczyna się w dyskotekach, na bazarach, w miejscach pracy. Potem już krótka droga do Urzędu Stanu Cywilnego.

Krótka, bo coraz więcej wniosków o osiedlenie ze względu na małżeństwo jest odrzucanych. Urzędnicy dostają znacznie więcej informacji o podejrzanych związkach. Po ich sprawdzeniu okazuje się, że problem wzrasta z roku na rok.

Zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ostrzega: "Niekiedy takie kobiety są wciągane w działalność przestępczą. Są wykorzystywane do przemytu narkotyków i kamieni szlachetnych".

Z reguły po sfinalizowaniu transakcji delikwent znika. Później okazuje się,że łatwiej przeprowadzić rozwód niż unieważnić takie małżeństwo.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

sr
  • sr
  • 11.03.2011 00:10

Ludzie są samowystarczalni i wcale nie potrzebują sie wiązać żeby mieć pieniądze. Lepiej mieć mniej i być szczesliwym, niż wiązac sie z jakims bucem i żyć w dostatku. Zwłaszcza jezeli ktoś zdecyduje o tym za nas i wplącze nas w gangsterskie przestepstwo. Artukuł ukazuje problem, a co wazniejsze trafia do czytelnika. Dlatego przyznaje 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kitajec
  • kitajec
  • 10.03.2011 16:44

większość hajta sie dla kasy i nikt nie robi afery a tu olaboga bo co że z murzynem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.