Facebook Google+ Twitter

Ja i Wiadomości24.pl

Mijają trzy lata od startu serwisu Wiadomości24.pl. Ja piszę tu zdecydowanie krócej, ale swoje trzy grosze wtrącę. A co!

W serwisie zarejestrowałem się jakoś na początku 2008 roku. Dokładnie nie pamiętam. Długo nie napisałem żadnego tekstu. Pewnie wtedy tłumaczyłbym to brakiem czasu, ale w zasadzie teraz też niewiele go mam, a piszę... Pierwszy tekst opublikowałem we wrześniu 2008 roku. Tak jakoś wyszło, że miałem ze sobą aparat fotograficzny na spotkaniu Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Zrobiłem kilka fotek uczestnikom, prelegentce oraz prezentacji multimedialnej, na której znajdowały się najistotniejsze fakty z omawianego tamtego dnia tematu. Po przyjściu do domu przesłałem zdjęcia na komputer i postanowiłem opisać to wydarzenie w serwisie Wiadomości24.pl. Po kilkunastu minutach wysłałem materiał do serwisu i wkrótce ukazał się na stronie głównej. Radość była ogromna! Po chwili zauważyłem jakąś literówkę, wysłałem więc materiał z powrotem do redakcji w celu zatwierdzenia zmian. Jaką miałem radochę gdy redaktor odesłał mi wiadomość prywatną, że dziękuje za poprawkę! - "Oni to sprawdzają i czytają każdy tekst, nawet mój!" - pomyślałem, mimo oczywistości tego stwierdzenia...

Zacząłem publikować


Idea Wiadomości24.pl bardzo przypadła mi do gustu. Zacząłem publikować różnorodne materiały, ale przeważały tematy związane z Radomskiem oraz harcerstwem, bo byłem najbliżej tych spraw. Zdarzało się, i zdarza się do dziś, że publikuję materiały o których w ogóle nie pisze lokalna prasa. A największą satysfakcję sprawia mi fakt, że nawet w innych serwisach internetowych (o gazetach papierowych nie wspominając) niektóre tematy zostają poruszone zdecydowanie później niż ja to robię w Wiadomości24.pl.

Co mi to daje?


Bardzo podoba mi się to, że każdy tekst jest przeglądany i ewentualnie poprawiany przez moderatora. Można się dzięki temu sporo nauczyć. Kiedyś otrzymałem od serwisu książkę. W zamian miałem napisać recenzję. Przeczytałem więc skrupulatnie kilkusetstronicową pozycję i napisałem na tej podstawie recenzję. Wysłałem tekst, ale okazało się, że mój materiał nie jest recenzją. Dostałem uwagi od redaktora jak mam poprawić ten materiał. Trochę się tym przejąłem, w końcu wydawało mi się, że umiem pisać recenzje. No tak, wydawało mi się. W sumie ten tekst wysyłałem do redakcji jeszcze dwa razy. Teraz już wiem jak napisać recenzję, lub może inaczej - co powinna zawierać... ;) Bo każdą książkę opisuje się inaczej - tego też nauczyłem się w Wiadomości24.pl przy okazji recenzowania innej pozycji w późniejszym czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 17:05

I barwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.