Facebook Google+ Twitter

"JA jestem OK - Ty jesteś OK" Thomasa A. Harrisa już w sprzedaży

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-04 14:40

Właśnie trafiła na rynek publikacja Thomasa A. Harrisa pt. "Ja jestem OK - Ty jesteś OK. Praktyczny przewodnik po analizie transakcyjnej".

 / Fot. RebisTen bestsellerowy poradnik pomógł milionom ludzi odzyskać swobodę dokonywania zmian i osiągania radosnej intymności w kontaktach z innymi. Obecne wydanie, oparte na edycji amerykańskiej z 2004 r., jest drugim na polskim rynku - pierwsze nosiło tytuł "W zgodzie z sobą i z tobą".

Analiza transakcyjna jest koncepcją opartą na idei trzech stanów ego - Rodzic, Dorosły, Dziecko - stanowiących podstawę treści i jakości komunikacji interpersonalnej. Zdaniem Harrisa, niezależnie od "szczęśliwego dzieciństwa", większość z nas doświadcza negatywnych uczuć bezbronnego dziecka, całkowicie zależnego od tego, czy uda mu się zadowolić innych ludzi w zamian za "głaski" i opiekę.

Książka ta jest nie tylko znakomitym przeglądem pojęć analizy transakcyjnej, ale także poradnikiem umożliwiającym zastosowanie ich w życiu. Pokazuje, jak rozumieć własne
zachowania i podejmować świadome decyzje.

Z zakresu analizy transakcyjnej Dom Wydawniczy Rebis opublikował także Erica Berne’a "Dzień dobry... i co dalej?" oraz Muriel James i Dorothy Jongeward "Narodzić się, by wygrać".

Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.