Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19890 miejsce

„Ja jestem światłością świata”- Rozważania o życiu i śmierci

W dniu 28 marca 2013 przed świętami wielkanocnymi społeczność Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przedstawiła Misterium życia i męki Jezusa "Ja jestem światłością świata".

Krzyż jako centrum sceny. / Fot. Jerzy JastrzębskiScenariusz przedstawienia ( w tle sceny z męki Jezusa) ukazuje relacje między Bogiem a ludźmi. Z jednej strony
jest ogromna miłość Boga do człowieka udokumentowana Jego śmiercią z rąk ludzkich. Z drugiej strony wątpliwości, brak wiary, czy ucieczka w świat dnia codziennego, często dla doraźnych korzyści. Autorzy scenariusza opisują negatywne skutki odwracania się od Boga, ucieczki od Niego.

-Jezus rodzi się i umiera jako człowiek, aby dać nam nadzieję na zmartwychwstanie- mówi reżyser przedstawienia, Dekoracje przygotowane przez panią Zytę Muchę, nauczycielkę. / Fot. Jerzy Jastrzębskinauczycielka Danuta Zalewska. Te narodziny, śmierć, zmartwychwstanie dokonują się w każdym człowieku. Chrystus odcisnął swój ślad na obliczu świata..Jest On widoczny w nas. Widzimy jego zmartwychwstanie w miłości, którą dzielimy się z innymi, w pomocy, której udzielamy potrzebującym, w próbie zrozumienia drugiego człowieka. Śmierć w nienawiści, zawiści, podłości, której jesteśmy również przyczyną.-dodaje Danuta Zalewska.

Misterium jest dziełem wspólnym społeczności szkolnej obok nauczycieli wystąpili rodzice, a główny trzon trupy aktorskiej to dzieci i młodzież z placówki. W przedstawieniu jako aktorzy wystąpili po raz kolejny niemówiący uczniowie z klubu AAC, prowadzonego przez Lilianę Sadowską terapeutę alternatywnych metod komunikacji.

Zniesiono w tym roku na użytek Misterium tradycyjny podział na scenę i widownię. Widzowie stali się aktywnymi uczestnikami. Treści wygłaszane przez aktorów, zawarte w pieśniach wybranych na potrzeby przedstawienia dotyczyły wszystkich.

Aktorzy przed publicznością. / Fot. Jerzy JastrzębskiScenografia przygotowana specjalnie na tą okazję z samotnym krzyżem jako centrum sceny oddawała głębie treści zawartych w scenariuszu, podkreślała je i koncentrowała uwagę na głównym przesłaniu "Ja jestem światłością świata, kto idzie za mną nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia".

Podziękowania za życzenia i wiosenne bukiety kwiatów w imieniu wszystkich księży z parafii św. Jana Kantego w Legionowie złożył ksiądz Marek Nowak. Życzył zebranym, aby podążali drogą wskazaną przez Chrystusa, aby na co dzień żyli miłością, która uzdrawia i jest motorem wszelkiego postępu na świecie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.