Facebook Google+ Twitter

Ja, Wiadomosci24.pl i program @ktywista

Jak trafiłem do Wiadomości24.pl, co robiłem wcześniej i dlaczego uważam, że czas spędzony na współpracy z Wiadomościami24.pl nigdy nie jest czasem straconym.

Mateusz, w niebieskiej bluzie. / Fot. Mateusz UrbaniakSwoją zabawę z pisaniem zacząłem, gdy miałem 14 lat; była to druga klasa gimnazjum. Jak pamiętam, jeździłem z młodszym od siebie kolegą na zawody sportowe. Wtedy jeszcze nie było aparatów cyfrowych a o kamerze mogłem tylko pomarzyć. Kilka razy w miesiącu z naszej szkoły wyjeżdżała grupa osób na zawody m. in. lekkoatletyczne. Ja z kolegą mieliśmy za zadanie opisać to, co działo się na miejscu. Czy zdobyliśmy jakieś puchary? Kto przybył na miejsce? Oczywiście, jako młody adept "dziennikarstwa" na początku nie wiedziałem od czego zacząć. Wtedy nie było możliwości wyboru zdjęć. Teraz robimy cyfrówką 100 zdjęć i wybieramy te, naszym zdaniem najlepsze.

Wtedy musiałem zrobić takie zdjęcia, które oddawałyby wszystko co się działo, pamiętając że klisza ma 36 kadrów. Te 36 zdjęć musiało wystarczyć czasem na miesiąc, a niejednokrotnie na dłużej. Mając dwa lub trzy zdjęcia musieliśmy wszystkie szczegóły opisać. To było coś. Materiały ukazywały się na stronie internetowej szkoły. Wychodząc z gimnazjum zebrałem wiele podziękowań za świetne relacje i co najważniejsze za "świetne" zdjęcia.

Kończąc gimnazjum, musiałem wybrać zawód. Wszyscy dobrze wiemy, nie jest łatwo. Jednak po rozmowie z rodzicami i znajomymi postanawiłem wybrać 4-letnie technikum informatyczne. Dlaczego? Komputer od zawsze był dla mnie zagadką i nadal jest. W tym zawodzie nigdy nie można powiedzieć, że wszystko sie wie i umie. Tak naprawdę z dnia na dzień można odkrywać wiele ciekawych technologii, co daje nam odpowiednie czynniki do nauki i rozwoju intelektualnego.

Początek pierwszej klasy był dla mnie bardzo trudny, a zarazem bogaty w nowe znajomości. Muszę się tu pochwalić, że zostałem w pierwszym roku nawet przewodniczącym klasy. Czytam wiele na temat dziennikarstwa. Zapewniam Was, że wiele z tego czytania nie rozumiałem, w końcu "pisać każdy może". Druga klasa przyniosła mi już stanowisko sekretarza szkoły. Jako sekretarz odpowiadam za redagowanie gazetki szkolnej oraz pilnowanie gazetek w gablotach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

cóż, ja jestem trochę bardziej krytyczna... chociaż gratuluję sukcesów i życzę powodzenia na przyszłość. "Moje artykuły trafiły na pierwsze strony gazet - Nowiny oraz Echa Dnia" o chyba trochę mija się s prawdą, w szczególności w podanym przykładzie. szkoda, że nie napisałeś czegoś więcej o tym programie @ktywista i czy np zamierzasz studiować dziennikarstwo.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak trzymać ,życzę wielu sukcesów i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Marku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no cóż. Muszę pogratulować:) <brawo>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.