Facebook Google+ Twitter

Ja zdobyć pierwszą pracę - poradnik (z przymrużeniem oka)

W życiu każdego studenta nadchodzi taka chwila w której po kilku latach studiów musi zakończyć błogie życie "bezproduktywnego inteligenta" i rozpocząć pracę. Oto kilka rad, jak znaleźć wymarzoną pracę.

Na początku musisz się zdecydować co chcesz robić w życiu. Jeżeli jest to np. nauczanie dzieci w szkole, praca w bibliotece lub opieka nad chorymi zwierzętami, musisz sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie – ile jedzenia, ubrań i innych podstawowych produktów można kupić za 800 zł? Niewiele. Jeżeli odpowiedziałeś poprawnie, wtedy możemy zacząć się zastanawiać nad następną kwestią - gdzie mogę zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Jeżeli skończyłeś studia po których ciężko znaleźć pracę w zawodzie, musisz zdecydować się na pracę w szeroko pojętej branży handlowej. Na rynku pracy jest dość dużo ofert dla przedstawicieli handlowych, doradców handlowych, doradców klienta itp. Na tych stanowiskach często masz szansę zarobienia dość dużych pieniędzy, gdyż pensja najczęściej zależy od efektów pracy, od ilości zdobytych klientów, sprzedanych produktów (płynów do spryskiwaczy, krasnali ogrodowych, umywalek...), a że jesteś młody i pełen energii, jest to dla Ciebie wymarzona forma gratyfikacji.

Innymi plusami takiej pracy jest posiadanie służbowego samochodu, w którym można zacierać silnik bez obawy, że będzie Cię to kosztowało majątek przy następnej wizycie w warsztacie, a także służbowej komórki, z której można dzwonić za darmo do znajomych.

Co powinieneś zrobić, żeby zostać przedstawicielem handlowym :

- znajdujesz w internecie lub gazecie jak najwięcej takich ofert pracy

- tworzysz piękne CV, w którym wypisujesz wszelkie kursy, szkolenia w których uczestniczyłeś, wszelkie nagrody, wyróżnienia które otrzymałeś (nie pomijaj nawet wyróżnień ze szkoły podstawowej i nagród z czasów harcerstwa – pokaż, że od początku odnosiłeś sukcesy), piszesz że znasz kilka języków obcych – oprócz angielskiego wpisz także jakiś egzotyczny – węgierski, turecki, norweski (nawet jeżeli nie potrafisz mówić w tym języku, to się nie martw, że ktoś to odkryje - w pracy i tak Ci się to nie przyda, a twój szef tego nie sprawdzi, bo sam będzie pewnie znał tylko słabo rosyjski, a angielski na poziomie Leszka Millera). Jeżeli skończyłeś mało prestiżową uczelnię, to spróbuj nadać jej prestiżu chociaż w swoim CV. Napisz np. tak: "ukończyłem renomowaną uczelnię o międzynarodowej sławie, na której wykładają największe autorytety z dziedziny ekonomii - Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu im. Jana Iksińskiego w Radomiu"

- piszesz list motywacyjny, w którym wyrażasz zainteresowanie branżą ("od dawna interesuję się międzynarodowym rynkiem płynów do spryskiwaczy"), doceniasz pozycję firmy na rynku, obiecujesz ciężką pracę dla dobra firmy i jej właścicieli ("możesz dodać na końcu "tak mi dopomóż Bóg"") i wyrażasz nadzieję, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną (byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby zechcieli Państwo zaprosić mnie na rozmowę kwalifikacyjną w dowolnie wybranym przez Państwa terminie. Stawię się na nią z ogromną radością")

- wysyłasz do kilkudziesięciu firm te same maile, zmieniając tylko szczegóły - nazwy firm, stanowiska...

- jeżeli telefon zadzwoni, udajesz się na ostatni etap walki o pracę - rozmowę z pracodawcą. Na tym spotkaniu musisz wywrzeć jak najlepsze wrażenie na pracodawcy - ubierz się w garnitur ze studniówki, wypoleruj buty, załóż najlepszą koszulę i dobierz krawat. Na spotkanie przyjdź dwie godziny przed czasem i czekaj sobie spokojnie w poczekalni - niech szef widzi, że się nie spóźniasz. Po wejściu do gabinetu ciągle się uśmiechaj i używaj jak najczęściej następujących zwrotów : "Tak jest Panie Prezesie", "Zgadzam się dogłębnie z Panem Prezesem", "Dobro firmy jest dla mnie priorytetem", "Jeszcze raz chciałem podziękować za danie mi szansy Panie Prezesie", "Znakomicie dobrany krawat do koszuli Panie Prezesie", "To dzieci Pana Prezesa na tym zdjęciu ? Wspaniałe dzieciaki !"

Jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek, jest duża szansa, że dostaniesz wymarzoną pracę przedstawiciela handlowego. Rozpoczniesz karierę zawodową i jeżeli będziesz pracował zwyczajowe 14 godzin dziennie, możesz zarobić nawet 3000 zł miesięcznie. Będziesz miał interesującą pracę, pieniądze, służbowy samochód i komórkę. Marzenia studenta staną się rzeczywistością. Powodzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z listem motywacyjnym jak z zakładem Pascala - napiszesz źle, jak napiszesz, to pewnie nie przeczytają - tu znajduje się szereg porad, jak pisać listy motywacyjne http://www.list-motywacyjny.com.pl/list-motywacyjny-ogolne-reguly-pisania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmowa kwalifikacyjna... Nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać:)

http://e-studenci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=224:oko-w-oko-z-besti-rozmowa-kwalifikacyjna&catid=29:studencka-kariera&Itemid=71

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.