Facebook Google+ Twitter

Ja żebraczka - ciąg dalszy listu otwartego do władz RP

26 listopada 2010 roku, godzina 13.50, transmisja obrad Sejmu. Sejmowa sala obrad świeci pustkami. Nie pierwszy raz zresztą.

Giacomo Brogi (1822-1881) - A beggar in Naples. Public domain / Fot. Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brogi,_Giacomo_%281822-1881%29_-_Napoli.jpgGdybyśmy my obywatele równie "poważnie" traktowali swoje obowiązki zawodowe - nie byłoby komu piec chleba, uczyć dzieci, bawić wnuki. Pracodawcami posłów i senatorów jesteśmy MY SPOŁECZEŃSTWO! Na ich utrzymanie - samochody, paliwo, biura, współpracowników, itd. - pobierane są podatki z naszych pensji, emerytur, rent, zasiłków.

W dalszym ciągu domagam się wyjaśnień!
Dlaczego ciągle w Sejmie są puste miejsca w sali obrad? Dlaczego nikt nie wyciąga z tego konsekwencji od lat, kpiąc sobie z nas? Dlaczego obraża się publicznie emerytów i rencistów przypisując im życie na koszt ludzi w wieku produkcyjnym?
Jak rencista czy bezrobotny mają przeżyć „od pierwszego do pierwszego” za niecałe 500 złotych? Ktoś kiedyś słusznie zauważył: "Zapłacimy prąd, mieszkanie, a Rząd zjemy na śniadanie!". Jak ludzie mają żyć? Jak ludzie mają nie mieć wstrętu do takiej hipokryzji rządzących? Echo obietnic przedwyborczych, które wrzeszczy w naszych głowach zdaje się mieć już wszystkie kolory partyjne - już od dawna nie ma znaczenia, na kogo oddajemy głos. Nic nie jest mniejszym złem w zepsutej do szpiku polityce Rzeczypospolitej!
Jak to było? Mniej więcej tak - w obietnicy człowiek nie zamieszka, w obietnicę człowiek się nie ubierze, obietnicy człowiek nie zje... Ile jeszcze razy musimy być uświadamiani (zawsze kilkuletnim) wstrząsem powyborczym, że banda cwaniaków robi nas w "balona"?

Na krótko wracając do pierwszej części:Ja żebraczka - list otwarty do władz RP.
Oni nie będą żebrakami, Oni będą mieć przywileje, ulgi i wysokie emerytury, bo Oni umieją się "ustawić", w końcu są władzą ustawodawczą.
Oni koniec z końcem "zwiążą na kokardkę", a MY?
My - społeczeństwo? O nas przypomną sobie przy następnej kampanii przedwyborczej...

Więc pytam retorycznie - I KTO TU JEST PASOŻYTEM SPOŁECZNYM?

Irena Musiałek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Janusz
 • Janusz
 • 30.05.2011 11:45

Moja ś.p. ciocia ( urodziła się za cara Mikołaja ) mówiła: "Głosuj na bogatego. Jest już bogaty i raczej nie będzie kradł. Nie głosuj na biednego bo, albo jest głupi, albo będzie kradł." Jakoś w rządzie, Sejmie, Senacie nie widzę bogatych. Patriotów, idealistów też nie. Z Olszewskiego zrobili wariata. Są tylko "politycy" wycwanieni w produkcji "kiełbasy". Osobiście nie brakuje mi Hitlera i Stalina. Brakuje mi Piłsudskiego, który wziąłby wszystkich krótko na pasek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria
 • maria
 • 23.02.2011 14:19

gratuluję,jest gorzej , nawet za 1000 zł po opłatach" bloku ",światła, nie wyszukanego żarcia to już na wszystkie leki nie wystarcza .okosmetykach nowej sukince podróży, nie ośmielam się mysleć. oprywatnych badaniach zapomnij,w oczekiwaniu w kolejce możesz umrzeć i to jest wyjście -1000 zł w budżecie i o jednej biedy mniej .o nas wypowiedziała się już jedna posłanka ,odnoszę wrażenie że im przeszkadzamy. a może tak skrzyknąć sięPODAJ DATĘ emerci samotne matki bezrobotni młodzi bez szns renciści zadłużeni bez wyjścia i inni nieudacznicy WSZYSCY ZEBRCY na jesienny piknik w Wa-wie .nawet na gapę,myślę że kolejarze przymkną oko ponieważ nie widze też troski o rodzinę .niech rząd i świat zobaczy ilu jest nas żebraków.nich silny skrzyknie słabych-"bo rząd się wyrzywi"

Komentarz został ukrytyrozwiń
slav stefan
 • slav stefan
 • 18.12.2010 16:45

a co my mozemy na to wszystko teraz poradzić? przecież wystadczy popatrzeć na to , kto robi i jakie zakupy w okresie przedświątecznym i w których sklepach no i oczywiście za jaką kwotę...................ale przyjdzie na to czas i inne okoliczności może kiedyś sprawią , że Polacy się obudzą z zimowego snu i z tego marazmu i przegonią całe to towarzystwo wzajemnej adoracji gdziesik daleko może na Sybir lub w okolice tegoż........................co daj nam Panie Boże Wszechmogący ......AMEN

Komentarz został ukrytyrozwiń
zibi
 • zibi
 • 02.12.2010 15:08

Trzeba w społeczeństwie znależć przywódcę takiego jak Hitler tylko żeby robił obozy dla debilnych złodziejskich pseudo polityków bo to co rządzi Polską od 20-stu lat to kupa złodziei przekrętasów i faszystów bo Hitler i Stalin mordowali kulą w łeb a te debile zabili w społeczeństwie poczucie bezpieczeństwa to jest na tym samym poziomie każni społecznej.POwcy czyli POmyje wyzute z wszelkich moralnych zasad rzadzą nami to wstyd żeby społeczeństwo wybierało tych debili nie wierzę żeby nasze społeczeństwo było tak głupie wszystkie wybory to są przekręty jak powiedział kiedyś Stalin: nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miedzianka
 • miedzianka
 • 01.12.2010 19:21

Tylko, że to my ich wybraliśmy... kto przeczyta Pani list- przecież oni mają inne rzeczy do robienia. Na przykład kolejne spotkanie w jakiejś zaprzyjażnionej telewizji... na dodatek wspierają ich tak zwane elity intelektualne...też chcą dobrze pożyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
 • Roman Kożminski
 • 28.11.2010 21:50

Strach przejść na emeryture ;tylko że wiek i zdrowie nie pozwalają na dalszą prace. Koniec kiedyś musi nastąpić . Smutne jest życie emeryta!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.11.2010 20:48

Gosiu - po prostu bomba.
Od dawna zastanawiam się nad społecznym projektem zmiany ustawy o podatkach od dochodów osobistych oraz o minimalnej rencie i emeryturze. Ale przy tak działającym parlamencie daremny nasz trud. Najpierw trzeba zmienić status i prawa i obowiązki posła RP.
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko przykre i poniżajace człowieka. Posłowie i senatorowie napychaja sobie tylko kieszenie, nie mysląc o tych co ich wybierali, pokładajac w nadzieji na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zauważył pewien socjolog - posłowie i senatorowie żyją już własnym życiem i zajmują się głównie swoimi sprawami, nie mającymi nic wspólnego z byciem przedstawicielem społeczeństwa w organach ustawodawczych. Małgosiu! Twoja Mama ma rację. Los ludzi uczciwych ale ubogich, którzy nie chcą, lub nie potrafią "się ustawić" woła o pomstę do nieba. Najgorsze jest jednak to, że ja osobiście nie wierzę by kiedykolwiek miało się coś w tej sprawie zmienić. Pozdrawiam i Ciebie i Twoją Mamę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.11.2010 19:37

I to wszyscy tacy sami, nie mamy wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.