Facebook Google+ Twitter

Ja żebraczka - list otwarty do władz RP

Przepracowałam blisko 30 lat, a teraz przedstawiciele państwa polskiego informują pracujących obywateli, iż żeruję na ich aktywności zawodowej. Jestem żebraczką!?

Giacomo Brogi (1822-1881) - A beggar in Naples. Public domain / Fot. Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brogi,_Giacomo_(1822-1881)_-_Napoli.jpgOświadczam, że jako handlowiec po blisko 30 latach pracy, wypracowałam sobie wszelkie możliwe choroby zawodowe - zgodnie z powiedzeniem: "pracuj, pracuj, a garb ci sam wyrośnie", jak również wszelkie prawa do świadczeń, jakie obecnie pobieram. Pracodawca odprowadzał za mnie regularnie obowiązkowe składki.

A teraz ja i ludzie mnie podobni dowiadujemy się od władz państwa, iż "żerujemy" na obecnie pracujących!?

Więc pytam, gdzie się podziały moje składki. Który złodziej? Niech podniesie rękę!
Żądam wyjaśnień i przeprosin - pracowałam przez lata uczciwie i żadna instytucja państwowa nie ma prawa mnie obrażać!


Ja żebraczka - ciąg dalszy listu otwartego do władz RP

Koryto, nie dla nas, żebraków - ciąg dalszy podrygów żebraczki RP

Irena Musiałek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Ewelina Flinta
 • Ewelina Flinta
 • 04.12.2010 23:17

panic, Ty masz za to chyba problem z logicznym myśleniem albo z czytaniem ze zrozumieniem. Może przeczytaj jeszcze raz art. i jeszcze raz przemyśl swój komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciąg dalszy listu otwartego: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim komentarzem będzie kategoryczne stwierdzenie, że takiego trwonienia i marnotrawstwa społecznych pieniędzy nie było, nawet za PRL-u. W Szczecinie ZUS-owski wieżowiec w większości wydzierżawiany dla innych firm. Obecnie budowany jest drugi obiekt ZUS-owski. Gdzie się podziewają pieniądze z dzierżawy? I gdzie się podziały pieniądze ze składek pracowniczych? Przecież pieniędzmi ze składek można było obracać. Przy właściwym ich zarządzaniu zarobić mogły na dwie dzisiejsze emerytury. Tyle tylko, że my na urzędach i w polityce mamy pasożytów, którzy jedynie potrafią obywatela obedrzeć a nie przysporzyć mu przychodów. Zachowania urzędnicze, to jest nasza, Polska wada, bodajże - poza kłótliwością - najgorsza i co najgorsze nie zanikająca, lecz pęczniejąca w szybkim tempie. Te tabuny urzędników i polityków doprowadzą do klęski gospodarczej Polski i nie tylko. Bo być może Polska nie jest jedyną, którą obżerają wszelakie pasożyty. Ciekawy jestem, kiedy to ludzkość się obudzi, aby zrzucić z siebie to "ścierwo".

Komentarz został ukrytyrozwiń
fred
 • fred
 • 26.11.2010 21:45

@adam (wpis z 17:14): Twój przykład to jedynie wąski wycinek rzeczywistości. Oczywiście zgadzam się z tym poglądem w 100%, na nieuczciwości tracą wszyscy (bez wyjątku, nawet nieuczciwi), szkoda jednak, że osób, które to widzą i rozumieją (jak Ty) jest tak niewiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jolka
 • jolka
 • 26.11.2010 20:21

Całkowicie się zgadzam z Pani stwierdzeniem, z resztą jak sobie przypominam to przez całe życie "zwykli ludzie" zawsze byli i są traktowani jakby nie mieli swojej godności, zawsze ci z góry chcieli nam udowodnić, że jesteśmy zwykłymi "robolami", tylko zapomnieli,że bez tych ludzi zupełnie "oni" by sobie nie dali rady.

A nasze składki to pewnie poszły na naszych rządzących i ich wyższe pensje,posłów,senatorów a jeszcze teraz jest mowa o zabraniu 10% naszej marnej emerytury.
Ale ostatnie wybory udowodniły, że Polacy dalej nie potrafią myśleć i znowu jak zwykle, obudzą się z ręką w nocniku i potwierdzą to co wszyscy wiedzą od lat "MĄDRY POLAK PO SZKODZIE".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@adam.
Masz rację, opłacalną byłaby uczciwość z wzajemnością, ale ludzie nie są uczciwi, bo coś takiego, jak "uczciwość" w przyrodzie nie istnieje - jak więc wymagać od ludzi czegoś, czego nie ma?
Znam jedynie coś takiego, jak "zysk" oraz "prawo silniejszego", a "uczciwość" jest eufemistycznym synonimem słabości, chyba.


@adam - "Zresztą wystarczy spojrzeć na świat - społeczeństwa w których dominuje nieuczciwość są o wiele niżej w rozwoju ekonomicznym."

Patrzę i nie widzę, pewnie już wzrok nie ten - możesz podrzucić jakieś przykłady?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mietek
 • mietek
 • 26.11.2010 17:58

Składki? He, he, he, to że coś zostało nazwane składką nie znaczy że nią było. System emerytalny w obecnej formie powstał ponad 100 lat temu, gdy ludzie w większości nie dożywali 60 i emerytury pobierała garstka ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
panic
 • panic
 • 26.11.2010 17:46

[A teraz ja i ludzie mnie podobni dowiadujemy się od władz państwa, iż "żerujemy" na obecnie pracujących!?]

osoby prywatne mogą przytaknąć, że niestety taka jest prawda
w analogicznej sytuacji z telefonem komórkowym, gdyby ktoś Ci go ukradł, jest to strata, jest się poszkodowanym, ale nie upoważnia to i na pewno nie usprawiedliwia, gdyby w ramach "rewanżu" ukraść taki telefon komuś innemu,
nikt nie ma chyba problemów z oceną tego, nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
 • adam
 • 26.11.2010 17:14

@Jerzy Adamiak Uczciwość się opłaca ogółowi, jeśli żyjemy w uczciwym społeczeństwie żyje nam się lepiej, bo dzięki temu nie musimy ponosić dodatkowych kosztów na ochronę prawną, policyjną, itd. Na nieuczciwości tracą wszyscy a zyskują jednostki. Zresztą wystarczy spojrzeć na świat - społeczeństwa w których dominuje nieuczciwość są o wiele niżej w rozwoju ekonomicznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziowani dziadzia
 • dziowani dziadzia
 • 26.11.2010 15:35

Tylko złoto w postaci małych sztabek 'uncjowych" oraz złota biżuteria będą się liczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.