Facebook Google+ Twitter

Jaasta - pierwsza klawiatura z technologią E-ink, która dostosuje się do używanych przez nas programów

Mogłoby się wydawać, że klawiatura komputera nie jest w stanie zaskoczyć użytkownika. Firma Jaasta zbiera pieniądze na wdrożenie nietypowego urządzenia. Klawisze w nim wykonano w technologii E-ink. Dzięki temu będzie się ono dostosowywało do aktualnie używanego przez nas programu. Umożliwi również płynną zmianę języka.

 / Fot. materiały prasoweJaasta to klawiatura, która wyświetli na przyciskach dowolną informację. Wszystko dzięki technologii E-ink znanej z czytników ebooków. Przykładowo, gdy korzystamy z programu Photoshop będziemy mogli zastąpić tradycyjne klawisze przełącznikami poszczególnych funkcji (np. kadrowanie, pędzel czy stempel). Gdy używamy pakietu Office dynamicznie przełączymy klawisze tak, by wyświetlały odpowiednie skróty. Kolejną zaletą urządzenia jest możliwość płynnej zmiany języka klawiatury. Domyślnie jest ich pięćdziesiąt, w tym egzotyczne dla Europejczyka, jak koreański czy japoński.

 / Fot. materiały prasoweTwórcy klawiatury piszą o niej żartobliwie "jako o ostatnim szczeblu na drabinie ewolucyjnej łączącej człowieka z maszyną". Urządzenie jest bezprzewodowe, wyposażono je w 3,5-calowy gładzik. Jego zaletą ma być niski pobór energii (12 miesięcy na jednym komplecie baterii. Posiada oczywiście klawisze multimedialne do sterowania głośnością i odtwarzaniem filmów czy muzyki.

Czytaj także: 10 najważniejszych wydarzeń technologicznych 2014 roku


 / Fot. materiały prasoweWadą urządzenia będzie jego cena - 299 dolarów. Na razie nie ma możliwości zamówienia go w przedsprzedaży, ani kupienia. Można wpisać się jedynie na listę mailingową, by otrzymać informację, gdy produkt będzie dostępny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Energooszczędność chyba rekompensuje przewidywany koszt tej nowinki. Mniej więcej dolar dziennie w stosunku rocznym z zachowaniem kilku dni wolnych od pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.