Facebook Google+ Twitter

Jabłko Steve’a Jobsa

Któż by pomyślał, że można dorobić się fortuny na owocach?

Któż by stwierdził, iż Kalifornia stanie się światową stolicą jabłek? W końcu, któż inny, niż trójka amerykański przyjaciół wpadłby na pomysł założenia firmy komputerowej, która każdemu z nas kojarzy się z soczystym owocem?

Nikt nie ma wątpliwości o czym (może w tym wypadku należy powiedzieć KIM?) mówię. Apple – firma komputerowa, której fenomenu nie można wyjaśnić w racjonalny sposób.

Koncern pracował na swoją popularność… nie tak długo jak by się mogło wydawać. Już pierwsza „zabawka” zaprojektowana przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobs’a i Rolanda Wayne’a była nie lada wyzwaniem. Z tym, że nie dla wszystkich osiągalny. Premierowy komputer do składania nie był dostępny dla większości przez swoją cenę. Posiadanie go czyniło człowieka „wybrańcem”.
W obecnych czasach szczęśliwców jest więcej, a
prestiż marki wzrósł.

Zastanówmy się zatem, czy naprawdę nadgryzione jabłko ma aż taką wartość?
Odpowiedź na to pytanie skrywa ludzki umysł. Człowiek, zdając sobie sprawę
z możliwości i niezwykłości laptopów, iPhonów etc. sakralizuje technologiczne nowinki. Będąc właścicielem urządzeń Apple czuje się kimś lepszym. Mimo, iż sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Walka toczy się wewnątrz. Zwycięzca jest z góry znany, bynajmniej w przypadku mężczyzn.

Panowie szybciej ulegają tego typu manipulacji. Tak, tak – mamy do czynienia ze swoistą manipulacją. Na manewry, które mają miejsce w ludzkim mózgu oddziałuje środowisko.

Gdy na świecie zaczął rządzić materializm, człowiek podporządkował się. W tym momencie ewolucji nie jest w stanie zatrzymać procesu, który prowadzi do nobilitacji rzeczy. Zyskują na tym takie koncerny jak Apple. Tworząc atrakcyjne produkty, kuszą personę, która poprzez ich posiadanie dowartościowuje się. Jabłko stało się przedmiotem „lansu”, symbolem jakości, ale też źródłem pieniędzy dla spadkobierców tego genialnego przedsięwzięcia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.