Facebook Google+ Twitter

Jacek Karnowski pozostanie prezydentem Sopotu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 07:02

Tak zadecydowali mieszkańcy miasta we wczorajszym referendum. Przeciwko odwołaniu Karnowskiego głosowało 62 procent, za - 38 proc. głosujących. Frekwencja wyniosła 40,2 procent, co oznacza, że głosowanie było ważne.

Mieszkańcy nadmorskiego kurortu odpowiadali na pytanie "Czy jest pan/pani za odwołaniem Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, przed upływem kadencji?".
Do głosowania uprawnionych było około 32,5 tysiąca sopocian. Aby referendum było ważne, do urn musiało pójść co najmniej 60 procent osób, które wzięły udział w wyborach samorządowych w 2006 roku, czyli 10 tysięcy 888 osób. Do urn udało się natomiast 13 tysięcy 20 mieszkańców Sopotu.
Na Jacku Karnowskim ciąży osiem zarzutów prokuratorskich, w tym siedem o charakterze korupcyjnym. Sam prezydent twierdzi, że jest niewinny. Mimo to poparł obywatelski wniosek o referendum w swojej sprawie.
Funkcję prezydenta Sopotu Karnowski pełni od 2002 roku, wcześniej był wiceprezydentem miasta. W wyborach samorządowych w 2002 i 2006 roku wygrywał już w pierwszej turze.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.