Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21367 miejsce

Jacek Kleyff wystąpi w sobotę w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-11-26 20:37

28 listopada o godz. 21.00 Jacek Kleyff z towarzyszącymi mu muzykami zagra na warszawskim Żoliborzu w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego.

 / Fot. mat. organizatoraNa jednej scenie wystąpią: pomysłodawca imprezy Jacek Kleyff z towarzyszącymi mu muzykami: Słomą i Anią Patynek, z którymi tworzył Orkiestrę Na Zdrowie, Tomaszem Jaśkiewiczem oraz Jackiem Mazurkiewiczem (m.in. Limboski), a także zespół Miąższ oraz November Project dowodzony przez Włodka Paprodziada Dembowskiego znanego szerokiej publiczności m.in. z Łąki Łan i Dziadów Kazimierskich. Będą oddzielne oraz wspólne koncerty!

Pomyślałem o sobotnim maratonie trzech pełnych koncertów najbliższych mi muzycznie i w przekazie – ludzi działających dziś w Polsce (choć jest ich więcej, np. Pavlo Pavo, Akurat i Piotr Wróbel, czy Grabaż, więc mam też pomysł, by stał się dorocznym) – mówi Jacek Kleyff, pomysłodawca wydarzenia – Koncerty te przedzielone będą półgodzinnymi setami muzyki takich ludzi jak np. Cesaria Evora, Habib Koite, czy Amadou & Mariam. W trakcie tych przerw będzie można odpocząć, pogadać i coś przekąsić.

Jacek Kleyff w 1967 roku był jednym z trzech twórców słynnego „Salonu Niezależnych”, adresowanego głównie do pokolenia marca 1968. Wraz z Michałem Tarkowskim i Januszem Weissem tworzyli zjawisko wykraczające poza rozrywkową formułę kabaretu, stanowiące jeden z nielicznych kontrastów na tle ówczesnej propagandy sukcesu. W pierwszej połowie lat 70. ich piosenki (m.in.: "Źródło" „Dobre wychowanie”, „Balon”, „Jajco holenderskie blues”, „Sejm 1976”), niezauważane przez oficjalne media, były przegrywane metodami domowymi i śpiewane w kręgach znajomych. Niektóre zawarte w nich zwrotki przeszły do języka potocznego i funkcjonują w nim do dziś. Najbardziej znane piosenki w wykonaniu Jacka Kleyffa to: Telewizja (1972), Huśtawki (1973) oraz Nie męcz mnie (1974), wykonywane później przez Kubę Sienkiewicza i Elektryczne Gitary.November project to 11 barwnych postaci dla których wiek, zainteresowania muzyczne oraz niepełnosprawność nie stanowią żadnych przeszkód we wspólnym tworzeniu muzyki. Ich utwory zachwycają wyjątkowym brzmieniem, w połączeniu z charakterystycznymi tekstami Paprodziada tworzą niebanalną mieszankę pozytywnych wibracji. Muzyka reggae, niewątpliwie jest punktem wyjścia w twórczości zespołu, ale każdy kolejny utwór zaskakuje swoim wyjątkowym charakterem.

Miąższ bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełna energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.