Facebook Google+ Twitter

Jacek Kuroń człowiek legenda

W obecnych czasach panuje moda na szarganie ludzi powszechnie uznanych w bohaterów. Elity chcą zrobić sobie miejsce w nowej historii Polski. Mimo że nie mają żadnych dokonań ani zasług, niszczą innych. Tym razem padło na Jacka Kuronia.

fot. AKPAObecna koalicja chce zniszczyć ludzi, którzy są bohaterami naszych czasów. Tym razem wybór padł na nieżyjącego od dwóch lat Jacka Kuronia. Pierwszym ciosem był artykuł w „Życiu Warszawy” oskarżający Kuronia o negocjacje z SB. Głos w tej sprawie zabrała także Liga Polskich Rodzin.


Przywódca tego ugrupowania Roman Giertych, żąda odebrania Kuroniowi orderu Orła Białego oraz zmian w podręcznikach historii. Dla ludzi władzy nie liczy się, że Jacek Kuroń osiem lat siedział w więzieniu, w tragicznych okolicznościach stracił żonę (Gajkę), oraz to że walczył w obronie robotników tworząc KOR.


Dziwi mnie też postawa braci Kaczyńskich. Bo oni dokładnie wiedzieli jaką działalność prowadził Jacek Kuroń  i nie odcięli się od tych ataków. Jest też inne wytłumaczenie tej postawy – może to tyko zasłona dymna. Jak podaje Gazeta Wyborcza, na skutek interwencji wicepremiera Giertycha, prokuratura w Kaliszu została odsunięta od śledztwa w sprawie nadużyć w Wielkopolskim Banku Rolniczym. W tej bulwersującej sprawie zamieszani są Tomasz Połetek – pełnomocnik sądowy Romana Giertycha oraz Maciej Twaróg – honorowy przewodniczący młodzieży wszechpolskiej a zarazem zięć ministra Zbigniewa Wassermana.


Chciałbym się jednak skupić na Jacku Kuroninu. Nie można pozwolić na szkalowanie takiej szlachetnej postaci. Jeżeli puścimy to płazem, to przyjdzie kolej na inne postacie. Jeżeli pamięć Jacka jest nam bliska, spotkajmy się jutro w południe przy jego grobie na warszawskich Powązkach i zapalmy lampkę na znak solidarności i pamięci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Aragorn
  • Aragorn
  • 07.09.2006 21:11

Bohaterem to jest Witold Pilecki i jemu podobni, wzorem dla mnie moze być Zośka albo Rudy itd ale nie Kuroń który jako "walterowiec" chadzał sobie mając w d... takich ludzi jak wyżej wymieniłem ze swoimi pseudoharcerzami i spiewał radzieckie piosenki. Uczył młodzież ze wzorem jest Lenin, a prawdziwych bohatrów uważał za zagrożenie dla socjalizmu.
Bohater ktory chodził po szkole jako instruktor harcerski i namawiał uczniów do kapowania na swoich rodziców którzy słuchają zagranicznych stacji, bohater ktory pisał: My "walterowcy", jestesmy komunistami i dlatego nasze wychowanie jest komunistyczne. Czy w ogole w naszym kraju budujacym komunizm mozna wychowywac inaczej? Naszym zdaniem protesty przeciw wychowaniu komunistycznemu - to jakies wielkie nieporozumienie("Druzyna" 30 XI 1956).

Kto powinien byc zapraszany na gawedy, Kuron wyjasnia w wydanej w 1960 r. ksiazce "Uwaga zespol": sa to weterani ruchu robotniczego, przedwojenni komunisci, czlonkowie ZWM i KPP itd.
Jego podopieczni przyrownywali do Hitlerjugend skautow odwolujacych sie do musztry, finek, wojskowego kroju mundurow i dyscypliny opartej na hierarchii.

Przez takich jak on spoleczeństwo jest dziś koslawe i nie ma wzorców prawdziwych bohaterów, bo tacy jak Kuroń chcieli ich wymazać z historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emer54
  • emer54
  • 05.09.2006 10:59

Rozpoczął się rok szkolny. W zapowiedziach ministra oświaty pojawiła się walka z przemocą, szacunek, patriotyzm, a także weryfikacja podręczników do historii spowodowana głównie "wczytywaniem się" różnych "oszalałych odkrywców" w dokumenty IPN-u. Od lat "poluje się" na agentów komunistycznej bezpieki, a w ostatnim czasie ujawnia się ich szczególnie dużo, z wyraźnym triumfem podkreślając, jakie to wielkie nazwiska. Żadnych dowodów, procesów sądowych. Ot, nagle rozgłasza się światu, że Herbert, że Kuroń... Są tacy, którzy nie uszanują nikogo. Z pewnością mają w tym jakiś prywatny mały interesik. Obrzucają błotem nawet najbardziej sprawdzonych i uznanych. Może wtedy sami czują się więksi i mniej podli? Boję się jednak o wpływ takich "apostołów jedynie słusznej sprawy" na młodych ludzi. Oni nie mogą prawidłowo rozwijać się i dojrzewać w zatrutym środowisku, na moralnej huśtawce. Muszą mieć autentyczne wzory, autorytety, by ukształtować własny kręgosłup moralny, społeczny, w ogóle ludzki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym była warszawiakiem, to podałbym gazetę noszącą nazwę dumnego miasta o zniesławienie nie tylko Kuronia, ale samej stolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Kuronia, to nie będę się powtarzać: link . Z tą zasłoną dymną, to chyba przesada, bo artykuł napisało "Życie Warszawy", a nie szef Młodzieży Wszechpolskiej :) (której nazwę pisze się wielkimi literami, nawet, jak się jej nie lubi ;) ). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.