Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19204 miejsce

Jacek Kuroń patronem jednej z gdyńskich ulic?

Gdyńskie koło Partii Demokratycznej demokraci.pl rozpoczęło akcję zbierania podpisów pod listem skierowanym do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka z prośbą o nadanie jednej z ulic nazwy upamiętniającej osobę Jacka Kuronia.

fot. Piotr Manasterski, Dziennik Bałtycki17 czerwca mija trzecia rocznica śmierci wybitnego Polaka, jednego z największych autorytetów współczesnej Polski Jacka Kuronia. Gdyński oddział partii demokraci.pl. 1 marca rozpoczął akcję zbierania podpisów pod wnioskiem, by tego dnia nazwać jedną z ulic imieniem i nazwiskiem zmarłego polityka. - Cała machina zbierania podpisów Gdynian dopiero się zaczęła - tłumaczy przewodniczący gdyńskiego zarządu partii Grzegorz Schab. - Główną ofensywę planujemy na koniec marca i kwiecień.

Na razie podpisów jest mało. Działacze partii starają się propagować akcję głownie w internecie, zostawiając informację na osiedlowych forach, na które zaglądają Gdynianie. Jak mówi przewodniczący, niebawem rozpoczyna się kolejny etap, a mianowicie bezpośrednie kontakty z mieszkańcami. - Bardzo chcielibyśmy, żeby o akcji wiedział każdy mieszkaniec. Nie ma ona charakteru partyjnego. Jest to inicjatywa, która w założeniu ma mieć charakter obywatelski- zaznacza.

Każdy dorosły Gdynianin może ją poprzeć. Działacze partii chcą dotrzeć także do starszej młodzieży. Na lekcjach zwanych godziną wychowawczą będą starać się zainteresować uczniów z klas IV szkół średnich. Takie osoby są już najczęściej pełnoletnie. Dodatkowo, jak zapewnia Schab, informacje pojawią się też w gdyńskich uczelniach.

Zapytani mieszkańcy pozytywnie odnoszą się do pomysłu. - Myślę, że tak wybitna postać zasługuje na taki zaszczyt, a miasto takie jak Gdynia zasługuje na to, by taką formę szacunku panu Kuroniowi okazać.- mówi pani Łucja Czacharowska, mieszkająca w Gdyni od 40 lat.

- Satysfakcjonującą liczbą będzie dla nas 5000 podpisów. Myślę, że taka liczba powinna przekonać włodarzy miasta, że mieszkańcy chcą, by w ich mieście Jacek Kuroń został patronem jednej z ulic - dodaje Schab. Dodajmy, że taką decyzję może podjąć Rada Miasta po otrzymaniu odpowiedniej petycji, popartej przez mieszkańców. Ilość podpisów nie jest dokładnie określona.

List, w którym można wyrazić swoje poparcie znajduje się na stronie www.kuron-gdynia.demokraci.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Dziwię sie czemu artykuł przeszedł bez echa. (Oprócz nagrody redakcji :P )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.