Facebook Google+ Twitter

Jacek Kurski: Jerzy Buzek może liczyć na poparcie ze strony PiS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-09 12:34

Jacek Kurski zapewnił, że Jerzy Buzek może liczyć na poparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości w zabiegach o stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Jacek Kurski został jednym z 15 eurodeputowanych PiS. W Brukseli będzie reprezentować województwo podlaskie oraz Warmię i Mazury.

Jacek Kurski w Polskim Radiu Białystok potwierdził poparcie dla Jerzego Buzka. Przypomniał, że PiS zawsze popierał polskich kandydatów na ważne stanowiska w Brukseli. W poprzedniej kadencji posłowie tej partii głosowali za kandydaturą Bronisława Geremka, chociaż - jak przyznaje Jacek Kurski - był to polityk o poglądach różnych od PiS-u.

Komentując krytyczne głosy o kampanii wyborczej w PiS, Jacek Kurski powiedział, że "te emocje powyborcze za kilka dni opadną".

W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" posłanka Jolanta Szczypińska uznała, że ta kampania była "najgorsza i najbardziej egoistyczna". Jacek Kurski odpowiedział, że w polityce trzeba się liczyć z porażką.

Odnosząc się do opinii Zbigniewa Ziobry, Jacek Kurski opowiedział się za dyskusją również krytyczną, ale wewnątrzpartyjną. Zbigniew Ziobro, który - jak Jacek Kurski - dostał się do Parlamentu Europejskiego, mówi w wywiadach, że "potrzebna jest refleksja nad komunikacją społeczną i odsunięcie niektórych osób odpowiedzialnych za nią w PiS". Zdaniem Jacka Kurskiego, dyskusja na forach zewnętrznych szkodzi partii. Zdaniem polityka PiS-u dyskusje dotyczące partii powinno się prowadzić na wewnętrznym forum, by nie dawać powodów do ataków ze strony mediów.

Jacek Kurski w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał drugi wynik w okręgu, zdobywając 63 tysiące głosów i mandat w Brukseli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.