Facebook Google+ Twitter

Jacek Kurski: Kaczyński lawiruje w sprawie Ukrainy i stoi po stronie UPA

Jacek Kurski w Radiu Zet ostro skrytykował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Stwierdził, że prezes PiS stanął po stronie UPA, zapominając o zbrodniach, jakie Ukraińcy popełnili na Polakach.

 / Fot. By This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Jarosław Kruk (Jrkruk).   When reusing, please credit me as   author: Jarosław RolandJacek Kurski w dość ostrych słowach skwitował wystąpienie prezesa PiS w Kijowie. Stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość ma problem z Ukrainą od dawna i że próbuje wzmacniać swoją pozycję na arenie politycznej kosztem historii, którą paradoksalnie tak ceni. Polityk uznał, że Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby zapomniał o rzezi wołyńskiej.

"To nie pierwszy tego rodzaju incydent, Kaczyński wykreślał słowo „ludobójstwo”, co było elementem gry na Juszczenkę, który w sensie państwowym kanonizował Stepana Banderę, człowieka odpowiadającego za masowe mordy na Polakach" - powiedział polityk w Radiu Zet.

Przypomniał przy tym, że wystąpieniu Kaczyńskiego na Majdanie towarzyszyły okrzyki "hierojom sława", które wg niego dotyczą UPA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mnie też, zwłaszcza, że sami politykierzy określają wprost siebie GRACZAMI i nikogo to nie razi... no może nie wszystkich, ale ponieważ jest ich mniejszość - stąd to przerażenie. Dajemy się robić w jajo takim pajacom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O takich zjawiskach (jest ich przecież jak wiadomo w polityce więcej), to szkoda gadać o tyle, o ile wyborcy wciąż takich polityków wybierają na kolejne kadencje.
Pomimo bezwstydnego obnażania przez media głupoty i politykierstwa, to niektórzy politycy zamiast się pogrążyć, mają dzięki mediom doskonałą odskocznię do osiągania kolejnych sukcesów. Zjawisko paradoksalne i wręcz niezrozumiałe.
Można by rzec, że scena polityczna jest odzwierciedleniem stanu ducha i umysłu naszego społeczeństwa. Nie napawa mnie to optymizmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyzwolenie Arturze takie istnieje i istnieć będzie dotąd, dopóki będziemy dyskutować z takimi samymi osobnikami, jak z tym który się o Kaczyńskim wypowiada. Przecież to cynik do kwadratu. Jak u tamtego pana robił, to na Tuska szczekał, a teraz co? Wali na odlew w swojego byłego pryncypała? Dla mnie taki koleś jest mniej wart niż sam jego szef "Zero"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się i zastanawiam. Jak dla mnie mamy do czynienia z manią, urojeniami paranoicznymi, stanami lękowymi i elementami depresji maniakalno-prześladowczej. Czyli elementami psychozy. Połączone to wszystko z nieodłącznym dążeniem do objęcia autokratycznej władzy.
Nie dziwmy się zatem, że działania dokonywane są pod wpływem nagłego impulsu, nieprzemyślane, chaotyczne i w rezultacie szkodliwe.
Dziwcie się! Dlaczego istnieje przyzwolenie na tego typu zachowania na scenie międzynarodowej i nie ma nikogo, kto zapanowałby nad tym zjawiskiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński to taki dziwny patriota, jest albo historycznie niedouczony, albo nie do końca rozumie nacjonalizmy.
Z drugiej strony biedak wie, że to taki łakomy kąsek - elektorat, nawet może być kibolski.
Ogólnie te akty solidarności mnie śmieszą, bo nic nie przynoszą, poza kabaretowym występem, bo zachowuje się jakby rządził :)
Z drugiej strony rozumiem, takie surogaty władzy mogą działać na jego frustracje terapeutycznie. To jak dziecko bawiące się pod stołem w Indian. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.