Facebook Google+ Twitter

Jacek Kurski: kocham PiS, ale trzeba zmienić formułę

Jacek Kurski w wywiadzie dla portalu Onet, o PiS i Ziobrze powiedział: "My nigdy nie kwestionowaliśmy przywództwa i nigdy nie proponowaliśmy nowej formacji. Jesteśmy patriotami Prawa i Sprawiedliwości. Nie tworzymy żadnej nowej partii. Kochamy PiS".

 / Fot. Tadeusz KowalskiKurski w wywiadzie dla Onet.pl dementuje doniesienia, że razem ze Zbigniewem Ziobro chcą stworzyć nową partię. Argumentuje, że obaj będąc, po Kaczyńskim, najbardziej rozpoznawalnymi twarzami PiS, zawsze ciężko pracowali dla dobra partii, a PiS jest częścią ich życia i nigdzie się nie wybierają. Przed wyborami odbyli setki spotkań w całej Polsce, zachęcając ludzi do głosowania na PiS.

Odnosząc się do sporu z Kaczyńskim powiedział, iż nie jest to spór personalny, tylko kwestia filozofii i innego podejścia do sprawy rozliczenia wyborów. Kurski jest zwolennikiem mówienia prawdy, a nie przemilczania faktów. PiS przegrał przecież szóste wybory z rzędu i jeżeli nie nastąpią zmiany, to może już nie wygrać żadnych.

 / Fot. PolskapresseEuroposeł uważa, iż Polska znalazła się w dramatycznej sytuacji, ponieważ: "Platforma po czterech latach psucia państwa i marnowania jego szans uzyskała społeczny mandat do czynienia tego przez kolejne cztery". Kurski wytyka PO, że zadłuża kraj, nie przeprowadziła żadnych reform, pogłębia skalę ubóstwa i bezrobocia, nie dba o nasze interesy w Europie jak wyższe dopłaty dla rolników, gaz łupkowy czy zmiana pakietu klimatycznego.

Zdaniem Kurskiego, Platforma niszczy kulturę demokratyczną i używa siły państwa i mediów do rozprawy z opozycją. Na pytanie: czego chcą "ziobryści" odpowiada, że chcą realnej polityki, czyli zwycięstwa i realizacji programu polskiej prawicy. Dodaje też, iż żeby wygrywać, samemu trzeba się zmienić, dla dobra Prawa i Sprawiedliwości i pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

xx
 • xx
 • 04.11.2011 03:24

-

Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:23

!ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chłopaki mają chrapkę na wszystko, z figurantem Kaczyńskim w szyldzie.
Ale Ziobro chyba przestrzelił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy już nauczył się wciskać właściwy przycisk?
Na wszelki wypadek przypominam panie Jacku: ten zielony jest na TAK, a czerwony na NIE. Niech pan się zawsze stara mocno skupić podczas głosowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym panom + prezes zależy tylko na władzy i na wojenkach z przeciwnikami a nie o dobru rzeczpospolitej,wreszcie wyborcy w następnych wyborach tym panom powinni pokazać wilczy bilet gdzie powinni już od 3 wyborów powinni otrzymać i byłby święty spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 31.10.2011 18:40

Przed II wojną ,też prawica pięknie się dzieliła i tak się podzieliła ,że nikt nie wiedział o co chodzi.Panie Prezesie Ci panowie do " odstrzału".

Komentarz został ukrytyrozwiń
stw
 • stw
 • 31.10.2011 16:56

tych dwóch panów niema miejsca w polityce -narobili duzo zła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby wygrać - trzeba grać.
Ta wypowiedź Kurskiego wraz z wywiadami Ziobry i Jego dzisiejszym listem do Kaczyńskiego wskazują na gry tej rozpoczęcie.
Ziobryści pod swoim szyldem i z błogosłwieństwem Rydzyka chcą jako nowy klub wcisnąć się na prawicy między ścianę a P. i S.
Partia Ziobry jeśli powstanie będzie jedynym ew. koalicjantem P. i S.
Gdyby P.O. przegrała w najbliższych wyborach Kaczyński będzie podpisywał Pakty Stabilizacyjne nie z Giertychem i Lepperem lecz z Ziobrą włśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 31.10.2011 15:54

Kurski Jacek z pewnością nic dobrego w życiu nie zrobi,tak,jak i prezes. Zła dusza wszystko niszczy dookoła. Pewnie on sam nie wie o tym,że jest takową. Ale ludzie to wiedzą o tych dwóch osobach i to już od dawna. Obaj źle skończą o ile już się nie wykończyli oni sami,tym złem,które w takich osobach tkwi. Może,gdyby poszli do egzorcysty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 31.10.2011 15:48

HIPOKRYTA -,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.