Facebook Google+ Twitter

Jacek Kurski: "Służby porządkowe PiS nie w porządku wobec SP". Kempa straciła buty?

"Zbyszku, wracajcie" – wzywał prezes Kaczyński członków SP na wiecu przed Kancelarią Premiera, w trakcie sobotniego marszu w stolicy. "Wracajcie – musimy być razem". "Jarku, jesteśmy razem" – próbował odkrzyknąć Ziobro, gdy prezes opuszczał wiec. Próbował odkrzyknąć, lecz nie miał siły. Głosy "zagłuszaczy" z PiS, były silniejsze, a porządkowi PiS tak działali, że Beata Kempa straciła buty.

Sonda

Kogo służby porządkowe PiS powinny pozbawić butów?

 / Fot. PAPKatolicka rodzina z całej Polski, zwieziona na sobotni marsz warszawski w obronie TV Trwam, chroniona była siłami PiS i w nieznanych bliżej okolicznościach, siły te grzmociły swoich, czyli ludzi Solidarnej Polski.

Jacek Kurski opowiada w TVN24, że w trakcie sobotniego marszu w obronie TV Trwam, służby porządkowe PiS, zachowały się – mówiąc delikatnie - nie w porządku wobec działaczy Solidarnej Polski – podaje. O jakie i w jakim momencie zachowanie chodzi? Niestety, Jacek Kurski nie chce tego wyjaśnić. Nie chce, ale TVN24 nieoficjalnie podaje (a potwierdza to gazeta.pl), że Beata Kempa podczas starcia w Warszawie, straciła buty.

Nie jest tajemnicą, że w trakcie stołecznego marszu w obronie Telewizji Trwam, porządku na ulicach i w szeregach manifestantów, pilnowała specjalna straż PiS. Europoseł Jacek Kurski, w rozmowie z TVN24 powiedział: "Na marszu były służby porządkowe PiS, które były dosyć obcesowe wobec naszych działaczy, ale nie podnosimy tego". Dopytywany przez dziennikarkę – dwukrotnie odparł: "zostawmy to".

Po chwili milczenia europoseł Kurski mówi: "My w każdym razie wywiązaliśmy się ze wszelkich zobowiązań, jakie przy współorganizacji marszu zaciągnęliśmy. Nie zawsze tak było, jeśli chodzi o drugą stronę. Ale zostawmy to".

Jednak TVN24 dowiedział się nieoficjalnie, że zamarkowana przez Kurskiego potyczka dotyczyła tego, kto ma iść na czele pochodu. "Pikanterii dodaje fakt, że posłanka Beata Kempa miała stracić w trakcie starcia buty" - ujawnił potem Andrzej Morozowski.

Po oficjalnej rozmowie przed kamerą, Jacek Kurski powiedział, że nie chce w to wchodzić, "bo to odbierze powagę PiS-owi i nam". Według niego - PiS doskonale wie, co zrobił" - mówił po jakimś czasie europoseł Kurski, w rozmowie z Andrzejem Morozowskim. Przyciskany, aby zdradził szerzej, o co chodzi - Kurski odrzekł - zachęcam w tej sprawie do niezależnego dziennikarskiego śledztwa.

Europoseł Kurski w pewnym momencie wytknął też współorganizatorom manifestacji, że za nagłośnienie podczas marszu "odpowiadali koledzy z PiS". Jak podaje gazeta.pl, Kurski zarzucił "towarzyszom z PiS", że w trakcie przemówienia Ziobry krzyczeli, więc ten musiał nadwyrężać głos. "No i doszło, do czego doszło".

Poseł PiS, Ryszard Czarnecki – jak zwykle dobrze poinformowany – odpowiedział na zarzuty Jacka Kurskiego, w tonie pewnym siebie, choć na zasadzie dywagacji. Przyznał, że "być może tego typu enuncjacje są reakcją na dzisiejsze tytuły w prasie, że był to szach-mat prezesa Kaczyńskiego, że Zbyszek Ziobro poniósł knock-down, mówiąc językiem bokserskim". I skomentował - jest "to taka próba dosyć spóźnionego reagowania, powiedziałbym mało wyrafinowana".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Takie scenki przypominają cyrk na gumowych kołach. Tak kiedyś się mówiło. Teraz to tylko śmiechu warte, choć niektórzy mówią: Ten się będzie śmiał, kto...

Komentarz został ukrytyrozwiń
SONDA
 • SONDA
 • 26.04.2012 13:34

Ta na stronie autora Stanisław Cybruch SONDA jest wyraźnie tendencyjna.Powinabyc

<<<<<<<<<<<<<Sonda>>> ;>>>>>>
Kogo służby porządkowe PiS powinny pozbawić butów?
Jarosława Kaczyńskiego
Donalda Tuska
Janusza Palikota
Zbigniewa Ziobrę
Leszka Millera
Marka Jurka
Tadeusz Rydzyk
Innego polityka albo tego w/wym ,gdyż nie zasługuje na chodzenie w butach a w trepach w więzieniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zbyszku wracajcie" i Zbyszek uwierzył... Potem było otrzeźwienie bo Pan Prezes tylko sondował i ani myśli zrezygnować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 25.04.2012 06:33

ja bym zaproponowal zbiorke pieniedzy na nowe buty dla pani Beatki.a moze by pomogla orkiestra swiatecznej pomocy pan Owsiak

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaaaaaaa
 • aaaaaaaa
 • 24.04.2012 21:48

Popatrzcie ile jest jeszcze tego PO bolszewickiego gówna .... jeszcze mają czelność się afiszować! //////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /////////////////////////////////////////////////// ja w życiu bym tak o sobie nie napisał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani K., przewidując obrzęk zastoinowy po kilku godzinach demonstrowania w pozycji stojącej, włożyła dla wygody buty nieco większe. No to poleciały, jak się towarzysze zaczęli kopać, zamiast TRWAĆ w imię wspólnej idei.
Wniosek: na demonstracje należy wkładać dobrze zesznurowane Adidasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Towarzysze z PiS krzyczeli w trakcie przemówienia Zbigniewa Ziobry i zamiast Zbigniewa Ziobry słychać było działaczy PiS".
Z tymi towarzyszami to się chyba Kurski zagalopował;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
 • Marek B
 • 24.04.2012 15:13

Popatrzcie ile jest jeszcze tego PO bolszewickiego gówna .... jeszcze mają czelność się afiszować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 24.04.2012 15:05

Fiuty i Platfusy się wściekli na Tuskowe walonki! Tusk i tak niedługo będzie łaził w walonkach i ciuchach w paski ,we Wronkach ! hihihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
 • Marysia
 • 24.04.2012 15:00

Panie Czarnecki teraz to też? była prowokacja? ciekawe przez kogo?Ale ciemnogródek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.