Facebook Google+ Twitter

Jacek Pelisiak: "W Teatrze Lutnia każdy znajdzie coś dla siebie"

Istota teatru w czasach współczesnych, historia, założenia i działalność Teatru Rozrywki "Lutnia" w Łodzi to tylko kilka tematów, o których rozmawiałem z Jackiem Pelisiakiem, managerem Teatru Rozrywki "Lutnia".

Manager Teatru Rozrywka Lutnia Jacek Pelisiak / Fot. mat. promocyjneAdam Sęczkowski: Czy możesz przedstawić historię Teatru "Lutnia" w Łodzi?

Jacek Pelisiak, manager Teatru Rozrywki "Lutnia" w Łodzi: Działamy stosunkowo od niedawna. Naszym pierwszym oficjalnym wydarzeniem był występ Kabaretu Limo w październiku 2013 roku. Od tego momentu zorganizowaliśmy już kilkadziesiąt wydarzeń: spektakle teatralne, kabarety, koncerty.
Scena "Lutni" gościła już takie nazwiska jak Maciej Damięcki, Marek Siudym, Tamara Arciuch, Artur Barciś, Anna Mucha i wielu, wielu innych. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć plakaty z wydarzeń, które się u nas odbyły. Sam się czasem zastanawiam jak to jest możliwe, że w niecałe dwa lata udało nam się zrobić już tak dużo.
Mówiąc o historii „Lutni” nie można nie wspomnieć o budynku, w którym się mieścimy. Adres ul. Piotrkowska 243 od zawsze był związany ze sztuką. Budynek powstał na początku XX wieku, początkowo mieściło się tu niemieckie towarzystwo śpiewacze. Później budynek był domem dla łódzkiego zespołu operetkowego czy Filharmonii Łódzkiej. Podtrzymujemy kulturalną tradycję tego miejsca.

Do kogo skierowany jest repertuar Teatru "Lutnia"?
- Nasz repertuar kierujemy głównie do dorosłej publiczności. Oczywiście mamy również propozycje dla dzieci, przykładem może być 2 czerwca zeszłego roku, kiedy wystąpił u nas Kabaret Hrabi z programem skierowanym właśnie dla najmłodszych, jednak jest to mniejsza część naszej działalności.

Mamy również cykliczne imprezy skierowane dla seniorów. Z wielką radością muszę powiedzieć, że coraz lepiej udaje nam się aktywizować najstarszych mieszkańców naszego miasta.

Założeniem naszego teatru od zawsze było dostarczenie widzom rzeczy śmiesznych, lekkich i przyjemnych. Spektakle teatralne, które gościmy na naszej scenie może oglądać każdy, bez względu na wiek, ale cześć występów kabaretowych czy stand-up’ów dozwolona jest tylko dla dorosłych. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku.

Z jakich źródeł Teatr "Lutnia" finansuje swoją działalność? Jaką część kosztów pokrywają wpływy z biletów?

- Jesteśmy teatrem prywatnym, więc nie mamy dofinansowania z budżetu miasta czy województwa. "Lutnia" musi na siebie zarobić. Jednym słowem bez widzów oraz wysokiej frekwencji na naszych wydarzeniach musielibyśmy zwinąć sztandar w bardzo krótkim czasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa rozmowa. Pełna zgoda co do wysokiego poziomu wydarzeń artystycznych prezentowanych w Lutni. Tylko w jednym (mam nadzieję, że nie jedynym), co prawda, miałem przyjemność uczestniczyć, ale przeglądając historię na stronie internetowej mogłem sobie wyrobić zdanie, co do ogólnego poziomu teatru, Słowa uznania dla jego Twórców i dla Adama Sęczkowskiego za propagowanie tej sceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki tekstom zamieszczanym w wiadomościach24 wiem, że w Łodzi istnieje Teatr Rozrywki Lutnia. Dzisiaj przeczytałam o jego założeniach i planach. Ciekawa rozmowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.