Facebook Google+ Twitter

Jacek Poniedziałek czyta książkę Romaniuka

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-01-05 17:06

Od dziś do 16 stycznia w radiowej Jedynce o godz. 10.35 można posłuchać historii kobiet, które stały u boku wielkich pisarzy: Jarosława Iwaszkiewicza, Lwa Tołstoja, Jana Kasprowicza oraz Osipa Mandelsztama.

 / Fot. Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Fragmenty książki „One. Kobiety, które kochały pisarzy” Radosława Romaniuka przeczyta Jacek Poniedziałek*.

Anna Iwaszkiewiczowa, Zofia Tołstojowa, Maria Kasprowiczowa, Nadieżda Mandelsztam bardzo szybko przekonały się, że dzielenie życia z wielkim artystą to nie lada wyzwanie. Zapisem ich codziennych zmagań są dzienniki, wspomnienia oraz listy, które stały się kanwą w/w książki.

Najbardziej zaskoczyła mnie historia Nadieżdy Mandelsztam. To była kobieta z niezwykłym poczuciem humoru, dystansem do siebie i do świata, obdarzona fenomenalną pamięcią – powiedział aktor – Ale wszystkie bohaterki „Onych” zrobiły na mnie wrażenie.


* Jacek Poniedziałek - polski aktor teatralny i filmowy. 29 grudnia 1990 roku zadebiutował na deskach teatru. W latach 1990–1992 występował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz w latach 1992–1997 w Teatrze Starym w Krakowie. Od 1999 roku występuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości, a od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.


„One. Kobiety, które kochały pisarzy" juz w księgarniach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.