Facebook Google+ Twitter

Jacek Poniedziałek "wychodzi z cienia"

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-02-21 07:44

Popularny aktor filmowy i teatralny, także tłumacz literatury pięknej. Jacek Poniedziałek. Swoje liczne przygody z serialami komentuje z przekąsem, iż "profesjonalny aktor jest osobą do wynajęcia". O barwnym życiu, także w ukryciu, o prawdziwej miłości, o aktorstwie, opowiedział dziennikarce Renacie Kim. Ich wspólne spotkania i rozmowy zrodziły książkę "Wyjście z cienia", książkę obdartą z wszelkich medialnych mitów i sztucznie nadmuchanych tajemnic.

 / Fot. W24Książka "Wyjście z cienia" jest pierwszą pozycją z serii Powiększenia, wydaną przez Wydawnictwo Czerwone i Czarne. W tej serii, jak informuje wydawnictwo, prezentowane będą osoby znane w życiu publicznym, które mają wyraziste poglądy w ważnych sprawach społecznych.

Jacek Poniedziałek jest bohaterem, a jednocześnie głównym autorem tej książki. Bez skrępowania i niepotrzebnych upiększeń przedstawia swojej rozmówczyni wiele historii z życia osobistego, często bardzo prywatnych. I tak dowiadujemy się na przykład, że aktor poczuł ulgę po śmierci babci, że jego matka miała kilka aborcji, a ojciec nie dbał o swoje dzieci. Czytelnik ma wrażenie jakby Poniedziałek mówił bezpośrednio do niego, a nasuwające się pytania za chwilę zostają zadane, przez co po dojściu do końca książki nie ma uczucia niedosytu.

 / Fot. Łukasz BrzezickiDziennikarka Renata Kim twierdzi, że podczas / Fot. Łukasz Brzezickirozmowy z Jackiem Poniedziałkiem starała się pokazać człowieka, który przeszedł niesamowitą drogę: od niezamożnej krakowskiej rodziny do bywalca salonów, który szczerze i otwarcie mówi o tym, że jest gejem i o tym, co oznacza bycie gejem w Polsce. Udało jej się to, pokazała człowieka, który potrafi kochać, a jednocześnie zaprezentowała, jak wygląda miłość, kiedy mężczyzna kocha mężczyznę.

W książce poznajemy również opinie aktora o ważnych dla niego sprawach, a także tematach, budzących społeczną dyskusję (np. aborcja, małżeństwa homoseksualne, czy Kościół katolicki). Aktor nie boi się mówić o swoich uczuciach. Opowiada o miłości, związku z "mężczyzną swojego Życia", wspomina zazdrość, strach, samotność. Robi to w sposób bardzo jasny, nie udaje dla dobra tekstu kogoś, kim nie jest, nie dobiera ostrożnych słów, odpowiadając na pytania o strach przed AIDS czy zazdrość w trójkącie.

Jacek Poniedziałek nie znajduje w książce niczego, co mogłoby być gorszące / Fot. Łukasz Brzezickii wywoływać oburzenie: "Media czekają na pikantne rzeczy z mojego życia. Wtedy człowiek czuje się rozebrany i to nie jest miłe. Ale niczego takiego w tym wywiadzie nie ma. Wszystko można przedstawić w innym świetle, gdzie indziej postawić przecinek, coś pozostawić bez cudzysłowu. Ale w tej książce nie ma niczego bulwersującego, niczego, czego mógłbym się wstydzić."

Renata Kim, specjalnie dla Wiadomości24, odpowiedziała na kilka pytań dotyczących pracy z aktorem Jackiem Poniedziałkiem, nieprzychylnych mu tabloidów oraz stosunku środowiska homoseksualistów do jego osoby.

Jak się pani współpracowało z Jackiem Poniedziałkiem?[/i]
Doskonale. Mieliśmy fantastyczny kontakt. Spotykaliśmy się u niego w mieszkaniu, siedzieliśmy na kanapie, piliśmy colę, jedliśmy truskawki i po prostu rozmawialiśmy. To była rozmowa, w której ja chciałam się jak najwięcej o nim dowiedzieć, a on bardzo szczerze odpowiadał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Polak
 • Polak
 • 21.02.2011 23:00

Za bardzo w Polsce g,,,,,,,,,,,,,,się lansują nie tędy droga .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 21.02.2011 18:23

Ciekawy tekst. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 21.02.2011 15:50

Jak dla mnie to Jacek Poniedziałek jest znanym gejem. Jak się zrobiło głośno dowiedziałem się, że jest taki aktor.
To co robi jest dobre, im więcej wyjaśnień tym mniej idiotycznych stereotypów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie bardzo ciekawy artykuł. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie można Go oglądać w Heli w opałach , gra Eryka -kochanka Heli .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny aktor, choć doceniam głównie jego role teatralne. Polecam "Kruma" w TR. Rewelacja! Ale kinowych ról też wstydzić się nie musi. :-) Z przyjemnością przeczytałam dobry tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
 • Adam
 • 21.02.2011 07:49

Popularnie jest być teraz gejem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.