Facebook Google+ Twitter

Jacek Rostkowski: Nowelizacja budżetu będzie gotowa 7 lipca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-02 15:43

Nowelizacja budżetu będzie gotowa 7 lipca, a rząd będzie szukał trzech miliardów złotych oszczędności w resortach i instytucjach państwowych - potwierdził Jacek Rostowski. Minister finansów powiedział, że gabinet Donalda Tuska chce pokazać, że w czasie zwiększania deficytu budżetowego można oszczędzać.

Szef resortu finansów zapowiedział, że w nowelizacji budżetu najpierw zatwierdzone zostaną zaplanowane w styczniu oszczędności, a następnie kolejne trzy miliardy oszczędności, których rząd szukał w ostatnich dniach. Rozmowy z poszczególnymi ministrami prowadzili szef doradców premiera Michał Boni oraz wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

Minister Boni powiedział, że energia w poszukiwaniu oszczędności była skupiona na rezerwach celowych. Zapewnił, że wbrew doniesieniom prasowym cięcia nie dosięgną na przykład wydatków na przetargi wojskowe.

Michał Boni ujawnił, że dzięki cięciom administracyjnym w KRUS, Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz Sądzie Najwyższym i Kancelarii Prezydenta uda się zaoszczędzić 70 milionów złotych. Boni zapowiedział też, że o ponad miliard złotych zmniejszona zostanie rezerwa na Fundusz Alimentacyjny, sto milionów rząd odejmie z wydatków inwestycyjnych ZUS, 30 milionów z poakcesyjnego wsparcia regionów wiejskich. Sto milionów oszczędności będzie pochodzić z rezerwy na dodatki dla pracowników pomocy społecznej, cięcia dotkną też rezerwy na współpracę z zagranicznymi kontyngentami wojskowymi, Łącznie jest to miliard dziewięćset milionów złotych. Rozwiązana zostanie też rezerwa solidarności społecznej, która wynosi ponad miliard złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.