Facebook Google+ Twitter

Jacek Rostowski o budżecie i pakiecie antykryzysowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-16 10:42

Minister finansów Jacek Rostowski podkreśla, że - mimo zastrzeżeń związków zawodowych - elastyczny czas pracy obejmie wszystkie firmy, a nie tylko te, w które dotknęło spowolnienie gospodarcze.

Rostowski powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że rozwiązania zawarte w pakiecie antykryzysowym mają ograniczyć bezrobocie.

Zdaniem ministra finansów, między innymi dzięki możliwości elastycznego rozliczania czasu pracy w ramach 12-miesięcznego okresu, uda się uniknąć części zwolnień. Dodał, że rząd chce stworzyć sytuację, w której łatwiej będzie zdobyć pracę w każdym przedsiębiorstwie, nie tylko przeżywającym kłopoty.

Minister finansów powtórzył, że zbliżająca się nowelizacja ustawy budżetowej nie mogła być przeprowadzona wcześniej. Zaznaczył, że w czasie największego kryzysu Polska nie mogła pozwolić sobie na utratę zaufania międzynarodowych rynków. Dzięki temu możemy dziś zwiększyć nasz deficyt w bezpieczny sposób - dodał minister.

Jacek Rostowski odniósł się także do sprawy finansowania mediów publicznych. Według ministra
potrzeba bardziej ścisłej definicji tych mediów, a ich finansowanie nie może pochodzić równocześnie z abonamentu i reklam. Rostowski zastrzegł, że warunki te są spełniane dopóki istnieje obowiązek płacenia abonamentu.

Minister Rostowski dodał, że jeśli będzie taka możliwość, to spotka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie ustawy medialnej. Wcześniej marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiadał, że jego partyjny kolega, szef klubu PO Zbigniew Chlebowski będzie rozmawiał z przewodniczącym SLD między innymi o finansowaniu mediów publicznych.

IAR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.