Facebook Google+ Twitter

Jacek Sasin musi przeprosić prezydenta Komorowskiego

Sąd zdecydował - Jacek Sasin musi przeprosić prezydenta Bronisława Komorowskiego. Poseł PiS oskarżał głowę państwa o kpiny ze śmierci Lecha Kaczyńskiego. Sprawa trafiła do sądu, najpierw do I, później do II instancji. Prezydent wygrał obie sprawy.

Poseł PiS musi przeprosić prezydenta / Fot. By Chancellery of the President of the Republic of Poland (Official website of the President of Poland [1]) [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/oldSąd Apelacyjny nie miał wątpliwości - uznał, że wolność słowa nie daje zgody na mówienie nieprawdy i nakazał posłowi PiS przeprosiny na łamach "Naszego Dziennika".

Całe zamieszanie wywołał wywiad, w którym poseł PiS stwierdził, że Bronisław Komorowski kpił ze śmierci Lecha Kaczyńskiego. Według Jacka Sasina prezydent mówił, że Lecha nie ma, ale został jeszcze ten drugi.

Od razu po tym wywiadzie Bronisław Komorowski pozwał Sasina. Prezydent wygrał rozprawę w sądzie I instancji, dzięki czemu poseł PiS miał przeprosić głowę państwa. Jednakże obie strony złożyły apelację. Jak podaje dziennik.pl prawnikom prezydenta nie spodobał się fakt, że przeprosiny zostały okrojone, a także, że zostały zamieszczone na szóstej stronie "Naszego Dziennika", choć powinny pojawić się na pierwszej.

Adwokaci Jacka Sasina twierdzą, że poseł PiS jest niewinny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Po części idiotyczne wypowiedzi Bredzisława Komoruskiego są przyczyną agresyjnej polityki Rosji . Dlaczego ?
Jeśli mają Państwo odrobinę świadomości , mogą sobie odpowiedzieć sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Sasin powinien awansować na kierownika magla. Kwalifikacje do polityki typu "jedna pani drugiej pani..." ma wystarczające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może sobie dopisać do CV nowe doświadczenie: obycie medialne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.