Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29717 miejsce

Jacht s/y "Solanus" dotarł do Vancouver

Po pokonaniu około 10 tysięcy mil morskich i 161 dniach żeglugi, polski jacht, s/y "Solanus" dotarł do Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), gdzie załoga powitana została przez brać żeglarską i przedstawicieli miejscowej Polonii.

s/y "Solanus" w Vancouver BC / Fot. Michał RadoszewskiPragnienia żeglarskich przygód ma wiele osób, jednak nieliczni są w stanie je zrealizować. "W dniu 16 maja 2010 roku żeglarze z Sekcji Żeglarstwa Morskiego LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy rozpoczęli wieloetapową wyprawę wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Kanady (NORD WEST PASSAGE - tzw. Przejście Północno - Zachodnie) z opłynięciem dookoła Ameryki Północnej i Południowej. Bardzo ważnym elementem wyprawy będą spotkania załogi s/y Solanus z polonią zamieszkującą państwa, przez które wiedzie trasa wyprawy."

Ostatni odcinek z Nome do Vancouver był dla załogi: Bronisława Radlińskiego - kapitana, Romana Nowaka - I oficera i Witolda Kantaka - III oficera, bardzo sztormowy. Na dodatek były również problemy z silnikiem, na szczęście załoga uporała się ze wszystkim. W rejonie latarni morskiej Pt. Atkinson polonijne jachty spotykały "Solanusa" na wodzie i flotylla, płynąc wzdłuż English Bay w kierunku False Creek dotarła do Granville Island. Tu na nabrzeżu oczekiwała jacht licznie zebrana brać żeglaska oraz sympatyzująca z nią Polonia. Około godz. 14.30 "Solanus" cumuje do pomostu gdzie chlebem, solą i tortem Konsul Generalny RP w Vancouver Krzysztof Czapla, wraz z przedstawicielami organizacji polonijnych witają załogę.
Zapraszam na fotorelację.
Koordynatorem powitania był Jerzy Kuśmider

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Włodzimierz Stasiński
  • Włodzimierz Stasiński
  • 27.10.2010 08:53

Jestem dumny że pływałem na tym jachcie.Bardzo się cieszę z sukcesu załogi i jachtu.Szczere i serdeczne wyrazy uznania dla kapitana i załogi. Oby tak dalej Panowie. Stopy wody pod kilem , pomyślnych wiatrów i do szczęśliwego powitania w Górkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bering
  • bering
  • 25.10.2010 08:20

wielki sukces dzielnej zalogi - serdecznie gratuluje i zycze dalszej pomyslnej zeglugi
tadeusz bering

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.