Facebook Google+ Twitter

Jachty spod z Goleniowa cenią wszędzie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-28 17:00

Technologie Tworzyw Sztucznych to firma mająca swoją siedzibę w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Zajmuje się produkcją kadłubów jachtów dalekomorskich, jakie później wyposażane są w siostrzanym zakładzie na terenie Niemiec.

Każdego roku zakład opuszcza około 600 jednostek, które cenione są na całym świecie za swoją wysoką jakość i wyjątkowy design.
- Uważane są za dobro luksusowe – mówi prezes firmy, Michał Pokorski.
Firma TTS posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji kadłubów do jachtów dalekomorskich. Obecnie zatrudnia około 350 pracowników, którzy każdego dnia pracują przy kilkunastu jednostkach. Codziennie halę produkcyjną opuszcza od 2 do 3 kadłubów. Nad wysokimi standardami czuwa dział kontroli jakości i wykwalifikowani specjaliści. TTS to firma należąca do Hanse Group, drugiej co do wielkości stoczni jachtowej na świecie.

Firma na światowym poziomie w naszym regionieMimo iż TTS znajduje się w niewielkim regionie Województwa Zachodniopomorskiego, to jednak jest to firma na światowym poziomie. Odbiorcami jachtów, jakie powstają w Goleniowskiej Strefie Przemysłowej są osoby z wielu różnych krajów, głównie biznesmeni i handlowcy. Taki jacht posiada także sam burmistrz Barcelony.
-Najlepsze rynki na dzień dzisiejszy to Niemcy, Australia i Turcja – mówi Michał Pokorski, prezes firmy Technologie Tworzyw Sztucznych.
Wszystkie modele jachtów, które powstają w goleniowskiej hali produkcyjnej zostały najpierw wykreowane przez słynnego światowego projektanta Rolfa Vrolijka. Jego doświadczenie i pasja twórcza sprawiają, że jachty Hanse, do których kadłuby produkuje TTS odznaczają się wyjątkowym designem i ekskluzywnością. Rolf Vrolijk pochodzi z Holandii, gdzie ukończył wydziała architektury morskiej na Uniwersytecie w Delft. Wspólnie z Fietje Judel założył w Hamburgu firmę projektową, a obecnie współpracuje również z Hanse Group, projektując modele jachtów dalekomorskich.

Nowe standardy ekologiczneFirma TTS to jednak nie tylko luksusowe jachty, ale także szczególna dbałość o środowisko naturalne. W zakładzie produkcyjnym wdrożony został nowoczesny system MIAB. Zastosowanie takiej technologii oczyszczania powietrza sprawia, że produkcja nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego, a jednocześnie rośnie wydajność zakładu. Specjalistyczne urządzenia znajdujące się w zakładzie produkcyjnym oczyszczają powietrze z lotnych związków organicznych i rozpuszczalników. Filtrowanie pozwala także na zmniejszenie poboru energii i korzystnie wpływa na wydajność produkcji. Wszystko po to, by zminimalizować ilość szkodliwych substancji, jakie przedostają się do przyrody. Technologie Tworzyw Sztucznych dbają zatem również o aspekty ekologiczne.
(Rafał Remont)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.