Facebook Google+ Twitter

"Jack Strong" z nowym zwiastunem. Zobacz trailer filmu o Kuklińskim [WIDEO]

7 lutego do polskich kin wejdzie "Jack Strong" - film o słynnym polskim szpiegu Ryszardzie Kuklińskim, w którego wcielił się Marcin Dorociński. Zobacz zwiastun najnowszej produkcji Władysława Pasikowskiego.

Kadr z filmu W swoim najnowszym filmie "Jack Strong" Władysław Pasikowski opowiada historię najsłynniejszego polskiego szpieg Ryszarda Kuklińskiego. Był on tajnym współpracownikiem CIA, działającym na szkodę Związku Radzieckiego. W latach 1971-1981 przekazał Amerykanom ponad 40 tys. stron dokumentów, w których znajdowały się m.in. informacje o planach użycia broni nuklearnej przez ZSRR, czy też wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego, CIA pomogła uciec Kuklińskiemu wraz z żoną oraz dwoma synami do Stanów Zjednoczonych. Trzy lata później sąd wojskowy w Warszawie skazał go zaocznie na karę śmierci, którą w 1990 r. zmieniono na 25 lat pozbawienia wolności. W 1995 r. wyrok uchylono, a dwa lata później umorzono śledztwo w jego sprawie. Rehabilitacja płk. Kuklińskiego ps. Jack Strong była prawdopodobnie jednym z warunków wejścia Polski do NATO.

Postać "polskiego Jamesa Bonda" budzi liczne kontrowersje. Niektórzy historycy i wojskowi sugerują, że Kukliński mógł być w rzeczywistości podwójnym agentem, działającym na rzecz radzieckiego wywiadu GRU (źródło: Wikipedia).

Film "Jack Strong" w reżyserii Władysława Pasikowskiego wejdzie do kin na całym świecie 7 lutego. W główną rolę wcieli się Marcin Dorociński ("Róża", "Rewers", "Drogówka"). W filmie zobaczymy również m.in. Krzysztofa Globisza, Maję Ostaszewską, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, a także znanego amerykańskiego aktora Patricka Wilsona ("Małe dzieci", "Anioły w Ameryce").

Zobacz nowy zwiastun filmu "Jack Strong"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

że pracował na dwie strony? nie mam wątpliwości co do tego.
Rzecz "tylko" w tym, że zdradzał za ciężkie pieniądze, za dolary, a nie za ideę, czy też działalność ideologiczną jakiegoś ugrupowania. No ale film na pewno świetny i zobaczę go.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.