Facebook Google+ Twitter

Jacobsen bezkonkurencyjna w kolejnym etapie TdS!

Po klasycznym odcinku Tour de Ski przyszła znów pora na styl dowolny. Tym razem zawodniczki rywalizowały w Toblach na 15 kilometrów łyżwą, gdzie zwycięstwo zanotowała Astrid Jacobsen.

 / Fot. EPA/HENDRIK SCHMIDTWłoska część TdS rozpoczęła się od 15 kilometrowego biegu pościgowego, w którym najlepsza okazała się Astrid Jacobsen z czasem 37.30.3 i utrzymała pozycję liderki. Druga na metę dotarła Therese Johaug (strata +38.7), zaś trzecia była Anne Kylloenen (ze stratą +1.12.2). Sporym zaskoczeniem było wycofanie się z Turnieju kilku kluczowych zawodniczek z pierwszej dziesiątki - Oestberg, Herrmann i Erikson.

Pierwsza na trasę wybiegła Astrid Jacobsen, mająca 37 sekund przewagi nad trzecią w klasyfikacji Kerttu Niskanen. Najdłuższy etap TdS – bez Justyny Kowalczyk i Marit Bjoergen – odbywał się pod dyktando norweskich zawodniczek. Po 1,8 kilometrze najlepsza była Jacobsen z czasem 4.34.8, druga zawodniczka, Therese Johaug, która wyprzedziła biegnącą przed nią Niskanen, traciła do liderki +42.4. Za nimi ze stratą do prowadzącej wynoszącą ponad minutę biegły Kylloenen i Saarinen.

Na kolejnym pomiarze na 5,7. kilometrze czas Jacobsen wynosił 13.25.5, natomiast druga Johaug traciła prawie 40s. Obie biegaczki powiększyły przewagę nad Niskanen, która traciła do prowadzącej już +1.03.0. Paulina Maciuszek zajmowała 28. lokatę z czasem 3.27.8.

6,8 kilometrów Jacobsen przebiegła w czasie 16.27.4, a Johaug nadrobiła niecałą sekundę (+38.6), zaczęła jednak biec bardziej nerwowo niż na początku wyścigu. Ciekawie było za Norweżkami, gdzie rywalizowały ze sobą dwie Finki - Niskanen i Kylloenen, które próbowała dogonić Heidi Weng. Kolejny pomiar na 10,7 kilometrów Jacobsen zaliczyła z czasem 25.26.8, jednak goniąca ją rodaczka ten odcinek biegu pokonała wolniej i traciła już 40.5s. Liderka powiększyła swoją przewagę też nad kolejnymi Finkami, które traciły +1.21.5, tracąc właściwie szansę na dogonienie Norweżek. Awansowała Paulina Maciuszek, zajmując na tym pomiarze 25. lokatę.

Końcowe kilometry nie przyniosły żadnych zmian na prowadzeniu, jednak po dwunastym kilometrze Kylloenen zaatakowała, odskakując swojej koleżance na kilkadziesiąt metrów. Osłabła również Weng, która z szóstej pozycji po jedenastym kilometrze spadła na dalsze miejsce. Atak Finki okazał się skuteczny i Anne Kylloenen dobiegła na metę z trzecim wynikiem.

Po dobrych występach łyżwą, najlepsza polska zawodnicza w Turnieju, Sylwia Jaśkowiec, zajęła w środę dopiero 42. miejsce w biegu techniką klasyczną i przed etapem w Toblach zajmowała 26. lokatę w klasyfikacji generalnej, tracąc do liderki (Jacobsen) 2.48.0. Polka jednak w ostatniej chwili wycofała się z Turnieju i na trasę wybiegły tylko dwie pozostałe polskie zawodniczki - Paulina Maciuszek i Kornelia Kubińska, zajmując 22. i 49. lokatę.

Wyniki 5. etapu Tour de Ski:
1. Astrid Jacobsen 37.30.3
2. Therese Johaug +38.7
3. Anne Kylloenen +1.12.2
4. Kerttu Niskanen +1.22.5
5. Krista Lahtenmaaki +1.31.7
6. Eva Vrabcova-Nyvltowa +1.31.7
7. Aurore Jean +1.32.0
8. Heidi Weng +1.32.3
9. Aino-Kaisa Saarinen +2.19.2
10. Sara Lindborg +2.20.8
...
22. Paulina Maciuszek +3.21.7
xx. Kornelia Kubińska +7.01.0

Kolejne etapy Tour de Ski odbędą się w Val di Fiemme w sobotę oraz w niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że tak. W sezonie olimpijskim Kryształowa Kula czy ewentualnie TdS może być jedynie nagrodą pocieszenia, jeśli plan medalowy na igrzyskach by się nie sprawdził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się okaże na olimpiadzie . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed dzisiejszym etapem wycofało się w sumie 11 zawodniczek. Justyna deklaruje, że nie wystąpi w następnych zawodach PŚ, tylko dopiero w wyścigu rozgrywanym w Polsce, bo przygotowuje się na igrzyska. Przygotowania do Soczi praktycznie zdemolowały obecny TdS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś tak dziwnie ogląda się narciarstwo bez Justyny i Marit

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.