Facebook Google+ Twitter

Jadą "mydelniczkami" do Niemiec

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-06-16 07:22

Osiem łódzkich trabantów wyjechało na odbywający się dziś w niemieckim Zwickau zlot tych samochodów. W Zwickau (wówczas w Niemieckiej Republice Demokratycznej) mieściła się fabryka, w której produkowano auta popularnie nazywane mydelniczkami.

Tegoroczna impreza jest wyjątkowa, bo odbywa się z okazji 50. rocznicy zjechania z taśmy pierwszego trabanta. Do naszych zachodnich sąsiadów przyjechało kilkanaście tysięcy posiadaczy tych aut z całego świata.

- Zakochałam się w trabancie i nigdy nie zamieniłabym go na inny samochód. Kosztował mnie tysiąc pięćset złotych, jednak drugie tyle musiałam włożyć w naprawy. Wspólnie z kolegami pomalowałam auto i dziś jest piękne - mówi "Aguś", właścicielka niebieskiego, oryginalnie pomalowanego trabanta. - Ludzie reagują na mój widok bardzo spontanicznie - krzyczą, machają, pozdrawiają. Ostatnio jeden z panów zapatrzył się i... spadł ze schodów. / Fot. Express Ilustrowany

Uczestnicy wyprawy mają do pokonania 800 kilometrów w każdą stronę. Do Niemiec planują dojechać w 14 godzin. Z szybką jazdą nie będzie miał problemu trabant... w wersji sportowej.

- Ma obniżony o osiem centymetrów dach, a pod maską silnik o mocy 55 KM z wartburga - mówi "Lewy", właściciel samochodu. - Całość waży zaledwie 600 kilogramów. Auto na autostradzie w Niemczech bez problemu osiągnie prędkość 150 km/h.
(kd)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.