Facebook Google+ Twitter

"Jademy na bogato" - ukryto opcja gorolsko

W czwartek w klubie Lemoniada w Katowicach zaprezentowano nową kampanię promującą Śląsk. Nosi ona nazwę: "Jademy na bogato".

Niedawno ruszyła nowa akcja, mająca na celu promocję Śląska. Akcja nosi nazwę Jademy na bogato. Miała ona być odpowiedzią na projekt "Warszawiak" i projekt "Trójząb".

Niestety, okazał się totalnym niewypałem. I to nie tylko moim skromnym zdaniem. Jeżeli w ciągu 24 h jakaś akcja ma więcej przeciwników niż zwolenników (proszę sprawdzić profil na Facebooku), to jest to dowód, że opinia publiczna, nie przyjęła tego projektu entuzjastycznie.

Współtwórczynią akcji jest pani Sabina Dyla, dziennikarka TVP Katowice.
Pani Dyla mówiła w czwartek, prezentując klip: "Chcieliśmy wkręcić Polaków w Śląsk". Tak i skutecznie się udało. Wykręcić resztę Polski ze Śląska. A najgorsze, że nawet samych Ślązaków wykręca się w ten sposób ze śląskości.

Duża grupa Ślązaków stara się, aby została przywrócona autonomia na Śląsku. Tworząc takie projekty na pewno się to uda, bo dojdzie do tego, że reszta Polski sama się nas wyprze, jeżeli będziemy (będziemy w sensie Ślązacy) tworzyć takie rzeczy. I jeżeli teraz ktoś mi teraz powie, że RAŚ robi Śląskowi zły PR, to zaraz mu pokażę ten klip, i wtedy nawet osoba, która niespecjalnie czuje się Ślązakiem, przyzna mi rację. Wygląda to tak, jakby ta produkcja była przygotowana przez Zagłębiaków przeciwko Ślązakom.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet najbardziej śląski Ślązak przejawia cechy typowego Polaka, czyli wszystko sam potrafi zepsuć, bez niczyjej pomocy. Ale pewnie i tak okaże się, że to wina odbiorców, bo im się zwyczajnie nie podobało.

Mam też nadzieję, że panu Kutzowi nie będzie się odbijało tą roladą, tak jak widzom obija się ta produkcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cały ten projekt to jedna wielka żenada. Mam nadzieję, że pan Kazimierz Kutz nie był świadom, w czym uczestniczy. Takie dziwactwa należy napiętnować i bezwzględnie się od nich odcinać. Autorzy tego prymitywa to szkodnicy (być może nieświadomi tegoż). Teledysk utrwala stereotypy o Śląsku i Ślązakach. Skojarzenia z innym dziełem, "Świętą Wojną" nasuwają mi się same. Wstyd, wstyd, wstyd...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ślonzok to nie faflok jak jakiś Waszawiok czy inny 'beduiun' z zagranicy. hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

A był żeś kiedyś u nos na Ślonsku??? Przyjedź i zobocz jak wyglondo ślonzok a nie opowiadej gupot... Powiem tyla że som Ślonsko mo wincej noblistów niż całon Polska... Jak uważosz że ślonzok go idiota to sie grubo mylisz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
achim mikos
  • achim mikos
  • 23.07.2011 00:37

"nawet najbardziej śląski Ślązak przejawia cechy typowego Polaka, czyli wszystko sam potrafi zepsuć, bez niczyjej pomocy."
---
Jakoś Projekt Warszawiak niczego nie popsuł, więc to co napisałeś jest bez sensu. W dodatku Projekt Warszawiak był zabawny, autoironiczny i nikogo nie obrażał (a nie jak lasia z yorkiem w aucie). Smutna prawda jest taka, że GŚląsk jest w 90% taki jak na tym klipie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.