Facebook Google+ Twitter

Jaga z nowym(starym) trenerem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-07 18:58

Michał Probierz po raz drugi w karierze został trenerem Jagielonii Białystok. Po zwolnieniu Piotra Stokowca, klub z Białegostoku przedstawił w poniedziałek nowego - starego szkoleniowca.

Kiedy w 2011 roku Michał Probierz odchodził z Jagielonii, wielu sądziło, że dorwie teraz jakiś większy klub i zacznie tworzyć, bogatą, trenerską karierę. Tak się jednak nie stało. ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisła Kraków, GKS Bełchatów i Lechia Gdańsk. Kariera z pewnością bogata, ale póki co wyłącznie w ilość klubów, w których Probierz znajdował zatrudnienie. W żadnym z nich nie potrafił już zbliżyć się do sukcesów osiąganych z Jagą w latach, 2008-2011. Przypomnijmy, Puchar i Superpuchar Polski.

Mimo trenerskich porażek , władze kluby z Białegostoku, decydują się na ponowne zatrudnienie polskiego Guardioli. Zdziwienia taką decyzją nie ukrywał nawet sam Probierz. Na pewno nie spodziewałem się takiej propozycji. Można nawet powiedzieć, ze przypadkowo doszło do tego, że prezes się do mnie dodzwonił, bo generalnie odcinałem się od wszystkiego, zmieniałem telefon. Zbieg okoliczności spowodował, że prezes się do mnie dodzwonił. Widocznie tak miało być - komentuje.

Co ciekawe, to klub z Białegostoku był bezpośrednim "winowajcą", w kwestii zwolnienia Probierza z Lechii dwa tygodnie temu. To właśnie po porażce w Pucharze Polski z Jagielonią Białystok, włodarze klubu z Gdańska podziękowali za współprace trenerowi Probierzowi. Trochę to dziwne i skomplikowane bo trudno dostrzec logikę takiego działania. W końcu, jaki prezes zatrudnia trenera, który kilkanaście dni wcześniej przegrywa z jego drużyną? Odpowiedź brzmi: Prezez Jagielonii Białystok.

Czy Michał Probierz poczuje się w Jagielonii tak dobrze, jak kilka lat temu? Czy będzie przykładem tego, że w piłce wszystko jest możliwe? A może po prostu potwierdzi stare polskie porzekadło mówiące o tym, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi ? Czas pokaże.

Przed nami podział ligi na grupę mistrzowską (miejsca 1-8) i spadkową (9-16). Podczas spotkań w grupie spadkowej, powinniśmy zobaczyć jaki wpływ na drużynę ma trener Probierz.
(Jakub Szymański)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.