Jagiellonia Białystok wygrała z Piastem Gliwice 2:0

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 16:51

W meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy obie bramki zdobył Tomasz Frankowski - w 17. i 66. minucie spotkania.

Zawodnicy Jagielloni Białystok : Thiago Rangel Cionek (L), Tomasz Frankowski (2L), Neves Soare Hermes (2P) i Jarosław Lato (P) / Fot. PAP/Artur ReszkoMecz dwóch zespołów z dolnych partii ligowej tabeli przed jego rozpoczęciem nazywany był pojedynkiem o sześć punktów. Dzięki zwycięstwu Jagiellonia oddaliła się o trzy punkty od strefy spadkowej, tyle samo zyskując nad Piastem.

Zespół z Białegostoku, na własnym stadionie spisujący się bardzo dobrze, był faworytem tego meczu. Gospodarze w pierwszej połowie mieli kilka okazji do zdobycia bramki - trafili raz, a w dodatku Tomaszowi Frankowskiemu pomógł fatalnie interweniujący Rafał Kwapisz. Piast ograniczał się do sporadycznych ataków.

Po przerwie oba zespoły wymieniła kilka ciosów, z których najgroźniejszym był strzał z dystansu Bruno w poprzeczkę w 54. minucie. Kwadrans później było już 2:0 - Grosicki podał do Frankowskiego, a ten strzelił bramkę leżąc na murawie. Tak jak w pierwszej połowie, Piast nie był w stanie równie groźnie odpowiedzieć.

Po 22 meczach Jagiellonia ma na koncie 23 punkty, a po zwycięstwie nad Piastem wyprzedziła nie tylko Piasta, ale też Arkę Gdynia, a z Koroną Kielce i Cracovią zrównała się punktami. Gliwicki zespół ma natomiast tyle samo punktów - 20 - co przedostatnia w tabeli Polonia Warszawa.