Facebook Google+ Twitter

Jagiellonia Białystok zdegradowana z piłkarskiej ekstraklasy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-12 22:06

Jagiellonia Białystok została ukarana za przestępstwa korupcyjne. Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej zdegradował klub o jedną klasę rozgrywkową za kupowanie meczów w dawnej II lidze.

Nie oznacza to, że wiosną białostoczan zabraknie w piłkarskiej ekstraklasie. Orzeczenie wydziału nie jest prawomocne, a prezes Jagiellonii Ireneusz Trąbiński zapowiedział odwołanie do Związkowego Trybunału Piłkarskiego. Jego zdaniem, wyrok jest niesłuszny jeśli porównać zarzuty, jakie postawiono innym klubom i kary, jakie na nie nałożono.

Wydział Dyscypliny uznał, że w latach 2004 - 2005 Jagiellonia kupiła 5 meczów w II lidze. Dwa z nich białostoczanie wygrali i nie ulega wątpliwości, że zrobili to dzięki korupcji. W przypadku dwóch innych zwycięstw, analiza dokumentów nie potwierdziła działań korupcyjnych ze strony osób związanych z klubem. Jedno spotkanie Jagiellonia wygrała 4:0, ale jej przewaga na boisku nie podlegała żadnej dyskusji.

Zdaniem prezesa Trąbińskiego w białostockim klubie nigdy nie było tzw. "struktury korupcyjnej", a punktami handlował były prezes Wojciech S. Prezes podkreśla, że były to działania indywidualne prezesa, skrywane zarówno przed trenerami i zawodnikami, jak i innymi pracownikami klubu.

Decyzja Wydziału Dyscypliny nie wpływa na przygotowania drużyny do rundy wiosennej. Piłkarze trenują na zgrupowaniu w Turcji. Pierwszy mecz zagrają 28 lutego z Arką Gdynia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.