Facebook Google+ Twitter

Jagiellonia zdegradowana!

Niczym grom z jasnego nieba spadła na piłkarski Białystok informacja z obrad Wydziału Dyscypliny PZPN. Na mocy decyzji klub Jagiellonii ukarano degradacją o klasę niżej. Kara wejdzie w życie od nowego sezonu.

Powód? Udowodnienie aż 5 zarzutów korupcyjnych w sezonie 2004/2005 gdy białostoczanie walczyli o awans do ekstraklasy. Decyzja oznacza że rundę jesienną sezonu 2009/2010 popularna ''Jaga'' rozpocznie w 1 lidze. Klubowi przysługuje jeszcze ''ostatnia deska ratunku'' w postaci prawa do odwołania się od orzeczenia Wydziału Dyscypliny PZPN z której z pewnością skorzystają jak przekonuje prezes białostoczan - Ireneusz Trąbiński.

To kolejny silny cios w polską piłkę. Jak bumerang wraca pytanie czy wyrzucenie z ligi jest najlepszym rozwiązaniem problemu korupcji? Czy nie rozsądniejsza jest kara indywidualna wymierzona w osoby trudzące się haniebnym procederem?

Niestety, w przypadku degradacji klubu najwięcej tracą nie sami winowajcy a po prostu miejscowi kibice oraz piłkarze, którzy muszą się często liczyć ze znalezieniem nowego pracodawcy. Jak dotąd karnej degradacji z ekstraklasy doświadczyły już zespoły Widzewa, Zagłębia Lubin, Korony, Arki, Górnika Łęczna i Zagłębia Sosnowiec.

Kto następny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.