Facebook Google+ Twitter

Jagody na walentynki

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-14 19:07

Film w reżyserii chińskiego reżysera Kar Wai Wonga „Jagodowa miłość” to wyjątkowa opowieść o odnajdywaniu siebie i miłości we współczesnym świecie. Nominowany do Złotej Palmy film możemy zobaczyć na walentynki.

plakat filmowy/materiały promocyjne/dystrybutor/Kino Świat / Fot. dystrybutor/Kino ŚwiatMłoda Elizabeth staje na rozdrożu. Kobieta została zdradzona i musi zapomnieć o swoim dotychczasowym życiu. Dziewczyna wyrusza więc w podróż po Ameryce w poszukiwaniu własnego „Ja”, sensu istnienia i prawdziwej miłości. Przełomem i początkiem nowego życia Elizabeth jest poznanie Jeremy’ego, właściciela małego baru. Świadomość przeżytego wcześniej cierpienia nakazuje kobiecie wyjechać bez obietnicy powrotu do poznanego właśnie barmana. Mimo wszystko ziarno nadziei i miłości zostało już zasiane..

kard z filmu/materiały promocyjne/dystrybutor/Kino Świat / Fot. dystrybutor/Kino ŚwiatObraz Wonga to wyjątkowa opowieść o życiu i uczuciach zwykłych ludzi, którzy obarczeni bliznami przeszłości nie potrafią odnaleźć się w teraźniejszości. Reżyser przekazuje nam, że świat mimo całego cierpienia, jakie często ma na nim mijesce, jest piękny, gdy tylko spotkamy odpowiednich ludzi. Takimi ludźmi są dla siebie Elizabeth i Jeremy. Oboje wcześniej skrzywdzeni i wykorzystani, tkwiący gdzieś w zawieszonej przestrzeni dnia codziennego. Bez nadziei i planów na przyszłość. Potrzebują tylko drobnego, pozytywnego znaku, by znów zacząć żyć.

kard z filmu/materiały promocyjne/dystrybutor/Kino Świat / Fot. dystrybutor/Kino ŚwiatChoć podczas premiery w Cannes, film został chłodno przyjęty przez publiczność to dzięki wprowadzonym zmianom i ponownemu montażowi produkcja prezentuje się podobno dużo lepiej niżeli wcześniej. Dla miłośników kina ciekawostką może być to, że podczas kręcenia zdjęć główna para bohaterów Jude Law i Norah Jones całowali się około 150 razy w ciągu trzech dni.

kard z filmu/materiały promocyjne/dystrybutor/Kino Świat / Fot. dystrybutor/Kino Świat„Jagodowa miłość” to także doskonałe zdjęcia oraz fenomenalna muzyka. A ta w wykonaniu Norah'y Jones, która z powodzeniem wciela się w główną rolę Elizabeth. Dramat Wonga to znakomita i nieszablonowa propozycja - nie tylko na walentynki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.02.2009 19:23

Ciekawa recenzja. Zachęca do obejrzenia filmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jak tu nie iść do kina po tak dobrej recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.